| Kings14 a întrebat:

Vreau sa aflu si eu ce profiluri de liceu exista (daca se poate sa imi spuneti care e cel mai usor) Rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Astea sunt profilele la majoritatea liceelor.
Mai exista si :
-stiinte sociale
-comert,turism si alimentatie *asta la liceele de profil Economic;
-productie media *la liceele de profila Media*
- electric; Electromecanic*liceu Tehnic*
-Chimie industriala * liceu tehnic*
-industrie alimentara
-industria textilelor
-Mecanica/Electromecanica; constructii si instalatii; lucrari publice
-Agricultura *resurse naturale/protectia mediului*
Cam astea ar mai fii,pe langa sportiv,Filologie,Stiintele naturii si Mate-info,dar te sfatuiesc sa nu te duci la licee d-astea,Tehnice,de electromecanica, automatizari si alte alea, ca sunt licee cu medii sub 7 si acolo ajung doar rromi, ori cei care sunt repartizati a 2a oara si nu au incotro. big grin Sper ca te-am ajutat. Bafta la anul!

3 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Sportiv - dai probe sportive ca sa fii admis in liceu
Filologie - se bazeaza mai mult pe istorie,geografie si lb. straine
Stiintele naturii - chimie,biologie,fizica
Mate-info - TiC,informatica, matematica, fizica

Cel mai usor mi se pare la Filologie. big grin

| madutza2468 a răspuns:

La filologie este cel mai usor...

| Kings14 explică:

Poi vreau sa aflu ce profiluri de liceu exista ca sa pot alege unul dintre ele... ca am trecut clasa a 8-a si trebuie sa ma gandesc in privinta asta