| AfumataSunca a întrebat:

Vreau sa dau la liceul militar. Crede ti ca o sa mi stric copilaria? As mai avea timp si pentru mine?
Ce ziceti? (parere)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce stricat vorbesti?
Daca iti doresti o cariera militara, inseamna ca stii ce inseamna armata, disciplina, program rigid si instructie.
In loc sa freci colturile blocurilor (sau portile caselor, daca stai la curte) toata ziua, vei avea de facut instructie, vei invata sa marsaluiesti, vei invata sa fii ordonat, deci sunt lucruri bune.
Evident ca vei face si carte, chiar daca esti in armata sau sau la un liceu normal, doar ca nu vei mai pierde timp pe strazi sau cu prietenii, ceea ce mi se pare de altfel un lucru foarte bun.
De altfel iti poti face prieteni dintre colegii de camera sau de scoala militara, cu care ai aceleasi preferinte si aptitudini, deci oameni exact ca si tine.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Deja devii adolescent, fiind la liceu. Te formeaza pentru viitor daca intr-adevar iti doresti asta. Sau nu esti obisnuit sa respecti regulile?

| sierra1 a răspuns:

Pe prinicpiul ăsta, nu te du la nicio școală, doar iți strici copilăria

| Anuket a răspuns:

Nu mai pune întrebările astea. Mai bine interesează-te cum este concret, ce se face, cum decurge o zi acolo, nu mai aștepta păreri subiective căci pentru unii este potrivită armata, pentru mulți alții nu.