| madalinaramonikkk a întrebat:

Vreau sa dau la medicina ce trebuie sa stIu pentru admitere?
Si materia a căror clase?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-ai precizat din ce localitate...
Deci, vezi Tematica de la U.M.F. "Carol Davila" Bucureşti la linkul oficial :
http://www.umfcaroldavila.ro/......5/medicina

Toate cele bune.

| MooN204 a răspuns:

1.anatomia corpului uman care se invata din clasa a 8
2.Bolile si tratarile lorlor
3. Oftamologia, Neurochirurgia, sau unde vrei tu sa mergimergi, si atata stiu.
PS. Daca vezi poza si ma crezi tanatanar cca sa raspund la intrebarea asta, vreau sa iti raspund ca unchiul meu a inceput doctorarul, si mi-a zis cateceva

| gedanken a răspuns:

Depinde de facultatea pe care ti-o alegi pentru ca difera putin materialele de studiu si cerintele. In principal, trebuie sa stii biologia de clasa a XI-a si chimia de clasa a IX, X, XI. Asta in mare pentru ca sunt capitole in plus sau in minus in functie de centrul pe care ti l-ai ales.