| Alexia2elena5 a întrebat:

Vreau sa imi raspundeti la cateva intrebari legate de penarul eu de la scoala. Vreau cat ma detaliat, cat se poate de detaliat!
sunt in clasa a-4 a.
Intrebarile:
1.cate instrumente de scris trebuie sa ai in penat?
2. Ce culori trebuie sa ai in penar? De la A la Z.
3.Ce penar e mai folositor?
4. Ce alte maruntisuri trebuie sa am in penar/
Puteti sa adaugati alte obiecte care im pot fi folositoare, sau care le folositi voi.
cat se pote de repede! VA ROG FRUMOS!
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
2x pixuri albastre, roșii, verzi, negre cu gel/fără.
Nu cred că-i necesar alte culori.
2x creioane, 3 marcăre galben/verde/portocaliu.
-linie mică
-ascuțitoare
-gumă de șters
-foarfecă mică
-rolă mică de scotch
-lipici
-pastă corectoare
Ai putea lua în penar chestii de genul*cele mici*
http://i.imgur.com/1DPcGUz.jpg
&
Agrafe de birou
http://i.imgur.com/ghu4gjf.jpg
Ai putea folosi un penar ca ăsta, încap multe lucruri în el
http://i.imgur.com/UyV0dow.jpg

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un stilou, pix si creion restul nu au niciun rost sa le cari degeaba

| Radu284 a răspuns:

Pix, creion, ascutitoarea aferenta creionului, si o guma de sters.
pernarul cel mai folositor e unul ieftin, care sa ocupe un spatiu cat mai mic posibil, si sa fie usor.

| Misfits a răspuns:

Lol...cu un pix faci minuni.

| Anonimastilata a răspuns:

Ce intrebari laughing
1. depinde, tu alegiwinking
2.(si 5) pai un creion si o guma(neaparat), un pix albastru (pentru teste si pe viitor teze) si daca vrei sa inveti mai usor niste pixuri colorate (culorile tale preferate?)
Creioane coloate iti cumperi cam degeaba, caci nu prea o sa folosesti (decat foarte rar la desene)
3.Nu conteaza, sa iti placa si sa nu se strice repede (poti gasi unele si de 10 lei care sa te tina 2 ani), eu una nu folosesc tongue
Si cam asta e totwinking