| darknessnight32 a întrebat:

Vreau sa intru la liceu militar!
Vreau cat mai multe sfaturi, va rog.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

@SamanthaEricsson Iar nu ti-ai luat medicamentele?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Domeniul meu de activitate. Păi în primul rând trebuie sa fi pregătit fizic si psihic pentru ca se dau examene ( medical, psihologic, fizic ) si toate sunt eliminatorii. După examene pregătește-te de învățat serios nene ca acolo nu-i de joacă în sensul că aia te rup cu învățatul si nu te lasă moale deloc. Absențe nu poti să ai, dacă nu iei peste 5 in teste nu poti pleca acasă ( da, aia îs rezerva dreptu sa te tina sechestrat acolo laughing ). În cuvinte mai puține bagă-ți **** în el militar ca iti *** tinerețea si timpul aiurea ( ei hai sa zicem ca te disciplinează puțin plus alte chestii ) da nu merită tot timpul pierdut. Eu iti sugerez să dai la un liceu normal, te mai bucuri si tu de o absență, una, altawinking ai prins ideea si după poti sa dai la soldati, subofiteri sau ofițeri si mănânci armata pe pâine, nu ce fac aia acolo. Acu e decizia ta, eu ți-am spus ce si cum e acolo. Baftă.

Răspuns utilizator avertizat
| pisicuta123456789 a răspuns:

In primul rand gandeste-te bine la alegerea pe care vrei sa o iei. Nu este usor si examenul de asemenea. Plus de asta nu o sa ai mari beneficii in opinia mea, mai bine te duci acum la un liceu bun, colegiu national, iar dupa terminarea liceului vei invata si te vei duce sa sustii examen pentru acest domeniu. Daca iti place mai mult, alege asta, insa si Academia de Politie Alexandru Ioan Cuza este o academie frumoasa ce pregateste studentii pentru o cariera in Politie, de asemenea mai sunt si alte scoli de agenti de politie, referitor la cariera militara nu stiu multe. Insa din ceea ce stiu (auzit de la altii) este de stul de greu si te complici prea mult. Succes!

| dororo a răspuns:

Salut si tatal meu este militar. sa stii ca din ce mi-a povestit i-a fost foarte foarte greu pentru ca este destul de brutal. daca esti sensibil nu e pentru tine. depinde in ce domeniul vrei sa fi la armata.