| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa intru la liceu pe profil stintele naturi... Si nu prea stiu ce specializari am? va rog nu faceti glume proaste big grin

2 răspunsuri:
| Blosssom a răspuns:

Buna!
Matematica-4 ore (M2)e mai usoara ca cea de la mate-info

Fizica-2 ore
Chimie- 2 ore a 9 a si a10 a; 3 ore a 11 a si a 12 a
Biologie (idem chimie )

Acestea sunt materiile de baza.La facultate poti da la Medicina si orice tine de stiintele exacte. Bafta! Fundita pls :*

| any007 a răspuns:

Eu termin anul acesta la stiinte ale naturii.La acest profil faci mate(m2, adica un pic mai usor) cam 4 ore pe saptamana, si se bazeaza pe biologie, fizica si chimie.Chiar mi-a placut, adica nu te indoapa cu info(doar o ora) si nici limbile straine (2 ore din fiecare). recomand