| AlexandarAlx a întrebat:

Vreau sa invat engleza pe internet. Ceva sfaturi?

5 răspunsuri:
| σκμ a răspuns:

Eu am învățat engleza jucând-mă diferite jocuri online/single.
Baftă!

| AtomiX a răspuns:

Jocuri online, aplicatii gen socializare internationale, chat'uri internationale...le deschizi pe astea, in alta fereastra un dictionar online si incet- incet inveti, azi iti ramane un cuvant/ o expresie in memorie, maine inca una si tot asa. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi site-urile internetpolyglot si memrise. si fa-ti un jurnal in limba engleza, incearca sa scrii zilnic cateva randuri ca si cum ai vorbi cu un prieten, ca si cand i-ai povesti ce-ai facut in ziua aia etc, o sa te ajute