| DenisaRaluca3005 a întrebat:

Vreau să mă duc la liceu pe profilul mate-info. De la ce medie se intra in liceu, la ce se da tezele și ce materie de face mai mult?

2 răspunsuri:
| GabiTheFEAR a răspuns:

Buna! La chestia cu media nu-ti pot spune mai nimic deoarece mediile difera in functie de liceu, adica la un liceu mai renumit se intra cu medii mai mari pe cand la altele nu. Tezele obligatorii sunt la romana, mate, info si una la alegere dintre chimie/biologie/fizica. Se pune accent pe mate si info (e logic deoarece acesta e profilul), dar la restul nu stiu, conteaza si profesorii, la mine se pune accent si pe romana(chiar mai mult decat fizica). Sper ca am fost pe intelesul tau!

| Violleta2022 a răspuns:

Matematica si informatica sunt obiecte de baza, unde se cere matematica multa, ca deh, este profilul pe care lucrezi.
Mediile sunt in general peste 9, sau un pic sub 9, depinzadn de liceul din orasul tau.