| Kawaii666Nezumi a întrebat:

Vreau sa ma fac traducator si nu stiu ce limbi straine se cauta, imi dati si mie o lista cu limbi straine cautate si bine platite?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Asiatice (chineza, japoneza, araba) si germana.
Ar mai fi eventual si cele nordice gen norvegiana, suedeza, filandeza etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Turca, indiana, hindi, coreana, chineza, japoneza, germana.Limbi grele mai exact. Pentru ca exista putini traducatori pentru ele fiindca sunt grele tocmai acesta este un motiv pentru care se castiga foarte bine.

| francut a răspuns:

Cele mai cautate sunt cele exotice. Adica mai rare, mai putin stiute in Romania (Europa). O lista, nu, dar in principal cele asiatice.