| Malvina24 a întrebat:

Vreau sa ma inscriu si eu pentru a primi bursa de merit de la fundatia Dinu Patriciu si conform celor spuse de diriginta mea pot face asta asa ca m-a rugat sa duc la secretariat o copie dupa certificatul de nastere si o cerere prin care solicit sa mi se acorde bursa.Intrebarea mea e:cum pot sa fac cererea, a mai facut cineva? As vrea sa vad un model sau cel putin sa ma ghidati voi.Multumesc.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În mod normal tot diriginta trebuie să te ajute în formularea cererii.
În centrul paginii scrii Cerere, după care cu alineat Subsemnata (cum te cheamă pe tine, adresa de domiciliu), elevă la școala (denumirea școlii), în clasa... prin prezenta cerere vă rog să-mi aprobați înscrierea pentru bursa de merit din cadrul Fundație Dinu Patriciu deoarece întrunesc condițiile necesare obținerii acesteia (aici trebuie să te informezi care sunt condițiile de obținere a bursei!).
Dacă îți cere o situație a notelor atașezi le cerere și acel document care îl specifici și în cerere (... La prezenta cerere atașez și documentul x, y, z, etc.).
Mai multe detalii trebuie să le pui cap la cap cu diriginta și secretariatul școlii cu toate cele necesare.
Mult succes.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Nu trebuie sa te stresezi singura sa faci o cerere din asta pentru ca trebuie sa te ajute diriginta de aia e acolo, sau secretarele de la scoala si parintii tai asa ca nu e mare lucru sa scrii frumos ce doresti cine esti ce situatie ai si notele tale si ce o mai cere cai de la fundatie, poate ar trebui sa mergi pana la fundatie si primesti informatii mai exacte despre ce trebuie sa faci si ai rezolvat treaba mai usor happysucces

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa intri pe forumul lor si acolo ai toate detaliile necesare si nu iti trebuie cerere trebuie sa faci un eseu in care iti prezinti apiratiile de viitor si cum crezi tu ca acesti bani te vor ajuta si plus multe documente.

| lorra mng a răspuns:

Copia dupa certificatul de nastere si cererea nu sunt suficiente. Citeste aici despre tot ceea ce iti este necesar pentru. a primi bursa, acum ca tocmai au inceput inscrierile pentru. anul scolar 2010-2011.
https://www.fundatiadinupatriciu.ro/......nt_concurs
Si eu sunt in clasa a8a si ma voi inscrie pentru. bursa.
P. S. MULTA BAFTA!