| Ovidiusx a întrebat:

Vreau sa merg la liceul militar din C.L.
Sunt curios cum e acolo si cum ma pot antrena pentru rezistență?

Răspuns Câştigător
| Nastase_Andrei_1997 a răspuns:

Saluare. Eu urmez un program de antrenament pentru scoala militara. Fa-ti o bara de tractiuni si incepe sa faci tractiuni pana ajungi pana pe la vreo 15. Nu conteaza daca prima data faci doar 1, de jos se porneste intotdeauna. A doua zi poti face niste flotari/lombare/genuflexiuni/abdomene. Eu am ajuns sa fac cam 1000 de repetari, adica 250 de fiecare, cate 20 pe serie. A treia zi poti face niste bicicleta sau sa alergi. Recomandat e sa ai o bicicleta statica, e foarte frig afara si nu e de riscat. Iti poti face un ciclu de 3 zile, iar dupa doua cicluri faci o pauza de o zi. Exemplu: luni-tractiuni, marti-flotari...etc., miercuri-bicicleta/alergare. Dupa reiei ciclul si o sa vezi ca duminica iti ramane zi libera. Bafta si nu te lasa!

1 răspuns:
| MadagasHardwell a răspuns:

Uita-te la cest clip si sigur te va ajuta la fel cum m-a ajutat si pe mine sa cresc in rezistenta :) https://www.youtube.com/watch?v=2kWNWDE6JZQ