| iza_4323 a întrebat:

Vreau sa stii si eu detalii despre facultatea de drept(stiinte administrative) din craiova...de la cei care sunt in prezent studenti sau cei care au terminat facultatea...multumesc

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Facultatea de Drept este una și dreptul administrativ este o ramură a dreptului iar administrația publică este o altă facultate.
Deci ce te interesează? Științele administrative le poți face la master după absolvirea unei facultăți în care ai făcut și drept administrativ.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Administrația Publică este o facultate. Facultatea de Drept este altceva. Deci fi exactă în întrebare, ce vrei să știi?
Specializarea Administrație Publică (greșit spus specializarea drept administrativ!) intră în cadrul Facultății de Științe Juridice, Economice și Adminstrative alături de specializarea Drept (unii mai spun drept juridic!).
Cunosc, atenție. Exprimarea ta este de vină!
Pa, pa.

| iza_4323 explică:

Legiuitoarea: Eu vorbeam despre specialitatea Administratie publica, insa nu ai inteles tu tongueintrebarea era adresata doar pentru cei care stiu, draga meawinking

| iza_4323 explică:

Bine draga, ramai cu ceea ce stii tu...rolling on the floor))))patongue