| deea_1980 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu mai multe despre profilul stiinte ale naturii..Cam cate ore se fac din fiecare materie, la ce dau teze/bacu. Mersi :*

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Depinde de la un liceu la altul. Eu de exemplu aveam 4 ore de mate, 4 de romana, 2 de bio, 2 de chimie, 2 sau 3 de fizica, 2 engleza, 2 sau o ora de franceza pe saptamana. Teza dai din mate (care e M2), romana si la alegere intre bio, fizica si chimie doua din ele. Bacul mate, romana si la proba la alegere poti opta si pentru informatica in loc de fizica bio sau chimie