| AlexKaspersky a întrebat:

Vreau sa stiu si eu toate detaliile despre Facultatea de Limbi Straine (taxa anuala, ce materii se fac, adminterea cum se face, actele necesare, cam in ce orase este aceata facultate si daca difera ce am enumerat in functie de oras).Ce combinatii de limbi se poate alege, etc. Va rog sa ziceti ce stiti de la altii care au facut astfel de facultati si nu dupa net. Pe net m-au zapacit informatiile.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiecare facultate are regulament propriu, atat pentru admitere, cat si pentru organizare si functionare.
Uita-te pe site-urile oficiale ale acestora facultati si afli toate detaliile care te intereseaza.
De altfel nu cred ca este vreun utilizator sau alta persoana care sa stie detaliile de la toate facultatile de limbi straine din Romania.

| minrest a răspuns:

Bucuresti, in cadrul Universitatii.Se da examen. Se fac doua limbi, principala si secundara. Ca principala, in special engleza. Se invata literatura, tot felul de materii de aprofundare a gramaticii (Sintaxa generativa, Morfologie, etc), curs practic. Daca nu intri la buget, cel mai bine e sa faci tot acolo, cu plata, DACA poti sa tii pasul, ca nu degeaba se pica admiterea. Eu cred ca merita, e o scoala foarte buna. Este pentru cei carora le place sa citeasca. Eu am facut-o, dar intr-o combinatie care nu mai exista acum. Salut si succes.