| Pichakchiu a întrebat:

Vreau să urmez facultatea de Litere din București. Trebuie să aleg și o limbă străină. Eu aș vrea engleza, însă nu prea știu spre deloc. Nu sunt chiar în stadiul să nu stiu niciun cuvânt, dar nici sa zic ca știu la perfecție. Problema este că grupul de engleza este direct pentru avansați. La celelalte limbi, precum franceza, latina, italiana, spaniola, germana etc, mai întâi este o perioada de începători. La engleza însă, nu. Eu altceva nu vreau. Voi ce ziceți? Am vreo sansa să mă descurc pe parcurs?

1 răspuns:
| Valentinaldoilea a răspuns:

Nu ai sa te descurci. pentru ca se continua cu literatura. Iar daca tu nu stii vocabularul, gramatica, vei fi complet pe dinafara.