| OnlyDga a întrebat:

Vreau si eu cateva metode de copiat la test, in special la franceza laughing Ca acolo nu pot. Nu vreau rapsunsuri gen invata,stiu ca asa ar trebui dar daca poti copia fara sa te prinda profesorul,why not? rolling on the floor La majoritatea reusesc insa la franceza am o profesoara foarte exigenta care sta tot timpul' cu ochii pe noi,se plimba prin clasa,parca nu poti nimic sa faci si in + am si probleme, nu imi iese media momentan. Deci daca stiti vreo metoda, nu stiu ceva mai complicat la care nu s-ar gandi niciodata un profesor si cadecat practicabila v-as multumi din tot sufletul.

8 răspunsuri:
| SuneteDeChitara a răspuns:

Chiar crezi ca merita sa te stresezi pentru asta? In cativa ani n-o sa te intrebe nimeni de nota ta la testul de franceza. Mai bine fii cinstit si scrie ce stii decat sa te prinda si sa iei 1.

| D3I3 a răspuns:

Pe palma, rupe ( daca banca are ) putin pelicula de pe banca si ascunde notite acolo. Pe foaia de maculator scrie cifre, ceva care numai tu sa intelegi si scrie cu creionul subtire sa nu se vada. Pe servetele ( gen vrei sa stranuti ). Pe incaltaminte / in incaltaminte lipeste notite. Daca ai o geaca pe tine sau o haina cu maneci, baga in maneci notite. Daca ai buzunare, e si mai bine. Pe gumele de sters. Pe ambalajul sticlei de apa.

| mazaroi a răspuns:

Eu la scriam pe rigla sau pe talpa papucului.Da eu zic sa inv mai bine.

| vlad1000 a răspuns:

Incerca mici notite in penar sau sa le scrii f subtil in palma happy

| Miga a răspuns:

Pe o foaie alba scrii din timp cu un pix terminat informatia de care ai nevoie. Se observa doar cand te uiti de aproate la foaie.

| Iuliaaa0298 a răspuns:

Hmm... o sa-ti spun o metoda care depinde putin de profesor. Uite cu e treaba: iti scrii de acasa pe o foaie ce aveai de invatat (sau chiar caietul ) si iti bagi foaia sub geaca, sau sub camasa ce haina ai pe tine sau in buzunar si dupa 15-20 de minute dupa ce a inceput testul si te-ai familializat cu cerintele, ii ceri voie la toaleta. Daca zice da, te duci la toaleta si scoti foaia si te uiti sa vezi raspunsurile intrebarilor de la test. Le memorezi cat de cat, apoi te intorci in clasa, sa stai cateva minute la baie sa nu para dubios, si incepi sa scrii, sa nu scrii repede ca si cum ti-a venit deodata in minte rezolvarea, te prefaci ca te gandesti, ca pari interesat si intrigat de exercitii. Acum depinde de profesor! Daca lasa la baie in timpul testului, daca nu... eu sa fiu sincera am incercat chestia asta si pot sa spun ca m-a salvat! Foarte misto metoda dupa parerea mea! Bafta la test! laughing

| sporissonia a răspuns:

1.Fa-ti biletele si indoaie-ti blugii sau pantalonii in partea de jos, iar apoi le bagi acolo.
2.scrie-ti pe banca cu creionul si apoi pune penarul peste, iar apoi daca vine profesoara dai cu mana si se sterge.
3. eu imi mai tineam telefonul in penar, si ma prefaceam ca am nevoie de ceva de acolo, si cautam pe internet ce aveam nevoie.
4. fa-ti biletele si baga-le in pix
5. tai o bucatica dintr-o guma de sters (preferabil noua) si apoi iti iei un biletel, il lipesti un capat de parte de unde ai taiat guma, iat celalalt capat il lipesti de bucatica de guma pe care ai taiat-o...nu stiu daca intelegi ce zic laughing
6. lipeste o foaie pe interiorul bluzei si din cand in cand mai tragi cu ochiul
7. daca ai o sticla transparenta, goala sau umpluta cu apa, poti dezlipi abalajul, scrii pe partea alba ce ai nevoie, o lipesti inapoi pe sticla si nnimeni nu va observa ca tu copiezi.
8. (daca porti fusta si daca esti fata) lipeste-ti pe picior o hartie iar atunci cand vrei sa copiezi iti ridici putin fusta si te uiti.
Sper ca te-am ajutat! :*

| Otilia_Luiza_1990 a răspuns:

Atunci foaia pe jos și după scoți repede telefonul și faci poza la foaie și ii trimiți cuiva la care stii ca te ar ajuta. Funda?