| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu un rezumat la o carte online de clasa a 7-a sa fie maricica si usoara.Dau funda, pls, pls.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu sunt mai mare si nu mai stiu care cati sunt pentru clasa a 7-a.
...-3011.html

Aici este lectura obligatorie. Caut-o pe cea mai interesanta pentru tine si dupa pe internet rezumatul

| Roxana9339 a răspuns:

Nu cred ca sunt de clasa a 7-a, dar am vazut in alta intrebare de a ta, la un raspuns ca vrei niste carti mai,, usoare". Eu am inceput sa citesc acum cateva zile cartea,, Aventurile lui Tom Sawyer" de Mark Twain. Am ajuns de abia la pagina 70. In aceasta carte, dupa cum zice si titlul este vorba de Tom. In carte sunt prezentate numeroasele nazbatiile facute de acesta. Doar atat pot sa-ti spun despre cartea asta. O alta carte frumoasa este si,, Colt alb" de Jack London ( nu mai stiu sigur daca asa se numea autorul).La aceasta carte pot sa-ti fac un rezumat, deoarece am terminat de citit.Personajul principal al cartii este cel prezentat inca din titlu, Colt alb.Mama acestuia a murit, iar el avea ca stapani doi indieni. Colt alb a fost vandut de catre acestia unui om care organiza lupte de caini. Acesta a iesit mai mereu invingator, dar odata un alt caine era sa-l omoare. La acea lupta se afla si fiul unui judecator care-l salvase pe Colt alb. De atunci Colt alb a primit din nou afectiune si iubire dupa ce a murit mama sa.(am incercat sa fac rezumatul cat mai scurt). Sper ca te-am ajutat si sper sa-ti placa( in caz ca vrei sa le citesti). happy

| anonim_4396 explică (pentru Roxana9339):

Am citit-oooo! sad Mersi oricum.