| RazvannnP a întrebat:

Vreun student la poli? Cum e primul an? Cum e viata la camin? ( sunt la facultatea de constructii )

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa fie, te obisnuiesti cu noul stil in care profesorii nu prea mai au treaba directa cu tine, nu sunt atat de exigenti, ai libertate mai mare, si e doar treaba ta daca inveti sa nu.
Bineinteles ca o sa fii coplesit cel putin in prima sesiune, ti se va parea ca trebuie sa inveti in 2-3 saptamani cat ai invatat in tot liceul... dar iti vei intra in ritm si urmatoarele sesiuni vor fi mult mai usoare. Sa nu te descurajezi din prima.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Grea in primul an, ca-i totul nou si pana te obisnuiesti cu colegii, cu noul sistem, in plus cerintele sunt foarte mari de la profesorii, ca nu mai sunt indulgenti ca la scoala generala sau liceu.
La camin, viata este zgomotoasa, ca sunteti 4-6 in camera si cu bai la comun.