| ryuuguuh a întrebat:

Yeeepa, ce faceti mă?
M-am pus pe gânduri serios ăăămmm... vreau sa ma transfer, problema e ca sunt la profesională (liceul teoretic Constantin Brâncuși, Sfântu Gheorghe, Jud Covasna) pe profil de bucatar și aș vrea să mă transfer la liceul Grigore Antipa din Brașov, dar nu stiu daca pot sa fac transferul.
Aș putea? Di daca da, ce trebuie sa fac? Sa dau teste? Ce fac?
Multumesc anticipatrolling on the floor))

2 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

De la profesionala nu te poti transfera la liceu. De la liceu la profesionala se poate. Asta din cate am mai aflat si eu. Căuta informații la Inspectoratul Scolar.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa te transferi in alta scoala, intai scoala respectiva trebuie sa te accepte.
Pentru asta, ei trebuie sa aiba loc liber + tu sa dai examene de diferenta din toate materiile pe care nu le ai invatat pana acum (la scoala actuala).