| Shukacu a întrebat:

Ziceti-mi si mie toate materiile din lume predate in scoli si in facultatii

4 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Aproape orice din lume.
De la baze de date, lingvistică, literatură din greacă veche, gramatică chineză, fizică cuantică, alegbră liniară, arhitectură până la psihologia adolescentului, sănătatea în muncă, istoria artei, mecatronică sau mai ştiu eu ce. E imposibil să primeşti o listă de genul, pentru că în lume cred că există specializări în orice, fără să iau în calcul chestiile transdisciplinare.

| PinkPanther a răspuns:

Nici nu ai pretentii

| Nickname1890 a răspuns:

Pfff esti constient ca ar fi o lisa de cateva sute de pagini.
Numai in doi ani de facultate am avut aproximativ 25 de materii. Si asta este doar o facultate si o specializare din aceasta, plus toate celelalte facultate din Romania si din afara plus toate subspecializarile acestora, plus ce se studiaza prin liceu si generala ajungi la o lista de cateva sute de materii.

| vampir004 a răspuns:

Romana,mate,biologie,istorie,franceza,engleza,informatica,tehnologie,etc