| anonim_4396 a întrebat:

10 lucruri care vreti sa le faceti in viata astahappyia sa vedem

Răspuns Câştigător
| RoxanaCher a răspuns:

1.Sa merg in America
2.Sa devin profesoara de engleza la scoala internationala Bucuresti
3.Sa fac macar o clasa la scoala iternationala
Bucuresti
4.Sa intru la Cambridge sau la Oxford
5.Sa imi fac cat mai multi prieteni adevarati
6.Sa ma castoresc cu cineva super dragut
7.Sa am cel putin 2 copii
8.Sa imi deschid o afacere(o fabrica de ceva care sa imi foloseasca mie si familiei mele si sa iasa bani din asta)
9.Sa fiu santoasa
10.Sa ajut copiii fara conditii si amarati

34 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

În primul rand, normal este sa traesti frumos, sa te casatoresti din dragoste, sa ai copii, sa îi ajuti in viata, sa cresti nepoti, sa sadesti un pom, sa construesti o casa, daca poti sa sapi o fantana, sa ai grija de parintii tai care in timp vor fi batrani si bolnavi, sa te realizezi profesional si sa fii un om respectat pentru modul cum te comporti in viata.

| Anca a răspuns:

Multe dintre dorinte mi le-am indeplinit!

Ce-mi mai doresc acum :

1. Sa termin facultatea cu nota buna
2.Sa imi deschid propriul cabinet
3.Sa ma casatoresc in timpul facultatii
4.Sa am un copil sau 2, dupa terminarea facultatii. Baiat si fata tongue
5.Sa vizitez Dubaiul - cu familia : adica sotz si copii
6.Sa mai vad o data tara in care am locuit 3 ani
7.Sa-mi gasesc pisica pe care am pierdut-o acum 6 luni. E una dintre cele mai mari dorinte sad
8.Sa am o casa cu gradina maaaare si cu geamuri multe si mari, sa fie multa lumina happy
9.Sa-mi schimb masina cu o Honda Civi big grin
10.Sa nu mor inecata big grin

| JeSa a răspuns:

Buna!, 1.Sanatate ca sa le pot face pe cele 9; 2.sa intemeiez o familie; 3.copiii; 4.sa am forta materiala cat si spirituala de a drege pentru ai mei dragi si ceilalti asemeni ai mei -job mereu; 5.sa am de la cine invata pe tot parcursul vietii,"nema" parlamentari; 6.sa port rabdarea necesara in anumite chestii; 7.sa nu cad prada tentatiilor,"nema" motive de la El si Eu; 8.sa nu fiu geloaza, doar cu motiv; 9.sa am prilejul de a nu fi singura, mai mereu cu ceilalti sa ma stiu; 10.sa mor linistita!,- dar cele 10 scopuri de atins in viata ta, care-s?!, mersi. Pa, pa!

lolita
| lolita a răspuns:

Tinand cont ca mi-am indeplinit cateva dorinte pe care le aveam de cand eram mica iti voi zice doar ce-mi mai ramane de facut:
1. sa infiiez un copil
2. sa conduc un porche
3 sa merg in Las Vegas
4 sa am propria linie de haine
5 sa am o cabana la munte
6 sa ajung in China
7 sa am o pantera
si cred caar mai fii cateva, deocamdata imi doresc sa-mi indeplinesc visele de mai sus.

| M.madallina a răspuns:

Eu as vrea sa:1)sa ma obisnuiesc repede cu noua mea viata din franta. 2)sa am o facultate(nu stiu care, inca), 3)sa am macar 2 prieteni in care sa pot avea incredere. 4)sa am un sot iubitor si sincer. 5)sa am o slujba buna. 6)sa am copii. 7)sa am o casa mare si frumoasa. 8)sanatate. 9)fericire. 10)sa fiu linistita toata viata.

| mirunaioana a răspuns:

1.Sa am note foarte bune la scoala si sa fiu premianta si apreciata
2.Sa ajung la liceul bilingv George Cosbuc cu o medie foarte mare la sectia de uman intensiv engleza
3.Sa dau un examen la British Council pentru obtinerea unei diplome care arata ca stiu foarte bine limba engleza
4.Sa obtin bursa pentru a merge in Anglia
5.Sa dau un examen pentru a fi acceptata pe listele de la Oxford
6.Sa dau un alt examen pentru a fi admisa sa-mi continui studiile la Oxford
7. Dupa terminarea studiilor sa ajung o scriitoare apreciata
8.Sa ma casatoresc in Anglia cu cineva care ma iubeste cu adevarat si mi-e un bun prieten si sa am si alti prieteni adevarati si sa ma stabilesc acolo
9.Sa am doi copii gemeni
10.Sa le dau copiilor mei o educatie foarte buna si sa fiu fericita alaturi de cei dragi

| Ana_6509 a răspuns:

Sa termin o facultate
Sa am o slujba bine platita
Sa dansez in ploaie
Sa vad marea
Sa stau pe malul marii noaptea
Sa calaresc
Sa merg cu motorul
Sa merg cu prietenii la munte, iarna
Sa fac bungee jumping
Sa iubesc atat de tare incat sa nu mai am nevoie de nimic altceva
Sunt lucruri marunte insa lucruri ce mi le doresc...

| Chocolate a răspuns:

1. Sa ma fac Profesoara de engleza la mine la liceu
2. Sa merg la Paris:X
3. Sa am gemeni
4. Sa fac ceva cu Romania asta...
5. Sa vizitez si alte tari
6. Sa termin odata cu proflemele financiare
7. Sa supravietuiesc vietii asteialaughing
8. Sa ajung la TVlaughing
9. Sa invat sa dansez.
10. Sa am mereu doar note maaaari la scoala.

PS: nu sunt in ordine

| Chocolate a răspuns:

Am uitatcrying...
11. sa am un Audi Q7!

| Oanny a răspuns:

Pai... 1-sa ma duc la nebunii mei care sunt in alte orase...
2-mai intai de toate vreau sanatate si fara certuri in familie
3-vreau sa devin actrita
4 daca nu am talent la actorie sa fiu maseuza...caci sunt o fire calma si mereu calmez oamenii(mama mi-a spus)
5-parintii mei sa renunte la fumat
6-sa am cel mult 2 copii
7- sa am o silueta frumoasa
8-sa stiu sa conduc
9-cand voi avea copii vreau sa am un animal de preferat un husky(deja am unul de o saptamana si este incapatanat dar tare iubitor)
si 10-sa fiu fericita impreuna cu familia mea incluzando si pe mama vreau sa traiasca macar pana la 70 de ani avand in vedere ca fumeaza

| hasegawa a răspuns:

1 sa ma fac sanatoasa
2 sa ma fac sanatoasa
3 sa ma fac sanatoasa
4 sa ma fac sanatoasa
5 sa ma fac sanatoasa
6 sa ma fac sanatoasa
7 sa ma fac sanatoasa
8 sa ma fac sanatoasa
9 sa ma fac sanatoasa
10 sa ma fac sanatoasa

Oameni sanatosi au multe vise si dorinte, insa noi cei bolnavi avem un singur vis si o singura dorinta SA FIM SANATOSI

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Îmi pare rău...nici dacă ar veni peştişorul auriu cu cele 10 dorinţe nu aş putea spune atât. Deci voi spune doar că :
1. Vreau să îi ajut pe toţi cei ce au nevoie de mine (şi nu numai)
2. Aş vrea să învăţ. Nu inutilităţile de la şcoală, ci să învăţ din experienţa vieţii şi să îi învăţ şi eu pe alţii la rândul meu.
3. Eventual să găsesc o fată care să mă iubească. Nu sper să fie drăguţă, sper doar să fie bună la suflet şi să dea dovadă că gândeşte.
4. Cam altceva, nimic...doar binefaceri pentru cei nevoiaşi.
Se vede că nu am pus nimic material, pentru că dacă fericirea pentru noi înseamnă posesiuni materiale, atunci nu mai e fericire. E o pseudofericire.

| broscutsaaa a răspuns:

Nu le iau in ordine. ci de cum mi le amintesc big grin

1. Sa plec in Anglia macar intr-o mica vacanta

2. Sa am atunci cand cresc mare o slujba buna unde se dau bani buni laughing

3. Sa ajung la un liceu bun

4.Sa termin liceul cu bine si sa ma duc la facultate

5.Sa dau master si poate si doctorathee hee

6.Sa am un prieten care sa ma iubeasca

7.Sa am multi prieteni adevarati. nu orice "tradator"

8.Sa am o casa mare si sa am cu ce sa o intretin

9. Fericire

10.Sa mor linistita. si repede. fara sa ma chinuihee hee

laughing big grin
Cam asta as vrea eu tongue

| 20pamy a răspuns:

happy happy
Daca sunt sanatoasa, as vrea sa locuiesc in Spania, sa am propriul meu hotel, sa fiu mamica de gemeni, sa plec intr-un concediu pe o insula, cu parintii, sa sar cu parasuta, sa vizitez Paris-ul, sa fac nunta de aur cu actualul meu logodnic, sa botez un copil...

| theodoraafi a răspuns:

Nu le iau in ordine:
1.sa termin liceul, si sa fac facultatea de medicina
2.sa fiu un chirurg de succesc si sa lucrez la urgente
3.sa ma casatoresc
4.sa am 2 copii: o fata si un baiat
5.sa imi ragasesc pritenii la care tin cel mai mult
6.sa plec in america
7.sa vad Parisul
8.sa imi ajut parinti cat pot de mult
9.sa fiu fericita
10.sa daruiesc fericire

| wonderbra a răspuns:

Sa ajung in US in vizita, sa ma las de fumat pentru totdeauna, sa nu ma ingras, sa nu ajung in spital, nici la tribunal, sa-mi fac cel putin 5 revelioane de acum inainte cu prietenii in afara tarii, sa nu ajung sa insel, sa iubesc sincer, (cate mai sunt? 2? off), sa fiu o persoana mai intelegatoare si sa nu mor repede :-P

| wonderbra a răspuns:

Mircea ai ramas restant cu 8.Primele doua sper sa ti se indeplineasca. Fa un efort si mai da-ne, macar din 2 in 2 laughing

| oana23madrid a răspuns:

Buna 1.sa am o slujba bine platita 2.sa-mi construiesc o casa frumoasa.sa am o nunta ca in povesti.3.sa fac 2 copii.4.sa fim sanatosi eu si familia mea.5.sa calatoresc mult.6.sa fiu fericita.7.sa am o batranete frumoasa. 8. o pensie buna.9.sa imi cresc nepotii si sranepoti.si 10. daca as putea as infinta un centru pentru toti caini din romania sa aiba si ei un camin si mancare si de ce nu o familie dar cam greu as face asa ceva numai daca as castiga la loto

| putzulica a răspuns:

pana mor? 1.Sa imi gasesc un loc bun de munca
2.sa imi traiesc viata pana la 25 de anii.
3.sa am un majorat de neuitat
4.sa fiu popular
5.sa imi gasesc jumatatea...
6.sa traim fericiti
7.sa mor implinit
8.vil la-s voua
9.si pasta
10. i-al si pasta

| cucaracia a răspuns:

Le pun in ordine cronologik:
1. sa fiu cu fata visurilor mele
2. sa fac liceul militar si armata
3. sa am o slujba bine platita, ceva extrem ca a lui Bear Grylls, daca se poate...
4. sa ma insor cu fata visurilor mele
5. sa am propria mea ksa alaturi de o
6. sa am copii
7. sa le asigur copiilor mei un viitor bun
8. sa particip la nuntile copiilor mei
9. sa mor acasa de batranetze nu intr-un accident
10. sa ajung in Rai
si imi poti da fundita ca am stat si m-am gandit si am scris bine pentru ca sa-ti raspund la intrebare... plz da-mi fundita [-o

| larisa_6959 a răspuns:

1 sa ajung la un liceu bun

2 sa ajung la facultate

3 sa iubesc cu adevarat si sa ma insor cu persoana iubita

4 sa ma fac profesoara de romana pentru a-i face pe copii sa citeasca

5 sa am copii

6 sa calatoresc cat mai mult

7 sa am o casa mare si frumosa

8 sa ajut cat mai multe persoane sarace

9 sa nu mor pana nu vad ca tara asta ajunge o tara civilizata, de o inportanta covarsitoare in lume, astfel incat straini si cetateni ei sa o valorifice la adevarata ei valoare

10 sa ajung in rai

| mirceagall a răspuns:

eu nu am decat 2 lucruri
1.cand am sa ma insor, vreau sa-mi fac nevasta fericita toata viata
2. vreau sa-mi fac copii fericiti

| Rosalie_9695 a răspuns:

1) Sa-mi iau carnetul de conducere love struck
2) Sa ma casatoresc cu persoana pe care o iubescbatting eyelashes
3) Sa am o fetita love struck
4) Sa devin disigner interior love struck
5) Sa am masina propriebatting eyelashes
6) Sa stau in Bucuresti big grin
7) Sa vizitez sau eventual sa locuies in Statele Unite
8) Sa vizitez Franta, Egipt, Mexic si Brazilia love struck
9) Sa ajut cati mai multi oameni saraci happy
10) Sa treiesc fiecare moment fericit petrecut cu familia si prietenii love struck

| Rosalie_9695 a răspuns:

Locuiesc*
cat mai multi** big grin

| cristianpopa a răspuns:

1. Sa te imbraci cu o tinuta nepotrivita la un eveniment
2. Curata toaleta altcuiva
3. Scrie un bilet de dragoste
4. Fa ceva care te inspaimanta
5. Vorbeste de bine pe la spate pe altii
6. Sarbatoreste fiecare dorinta implinita
7. Daruieste ceva de valoare
8. Reia legatura cu un prieten uitat de mult
9. Petrece o zi numai cu tine insuti
10. Atinge intangibilul
11. Citeste Biblia din scoarta in scoarta
12. Danseaza abandonandu-te
13. Mangaie un...
14. Fa-ti un nou prieten
15. Urmareste o ploaie de meteoriti
16. Construieste un castel de nisip
17. Elibereaza-te de ranchiuna
18. Viziteaza un loc unde nu ai fost niciodata
19. Scoate totul din priza pentru o zi
20. Petrece 3 ore numai tu si un copil
21. Creaza-ti stilul propriu
22. Ia-o pe lungitura
23. Binecuvanteaza un dusman
24. Fa-ti un autoportret
25. Taci o zi intreaga
26. Pune-te o zi in locul altcuiva
27. Programeaza-te la un masaj
28. Ia masa in cimitir
29. Joaca-te intr-o balta de noroi
30. Renunta la un obicei prost
31. Lasa muzica sa te miste
32. Nu fa nimic timp de 3 ore
33. Scrie parintilor o scrisoare
34. Poarta-te o zi ca la 9 ani
35. Forteaza-ti limitele
36. Iubeste ca si cum nu vei fi niciodataranit
37. Urmareste aurora Boreala
38. Plangi cu cei ce plang
39. Creaza un fel de mancare
40. Mergi o zi la scoala
41. Bucura-te de rasarit
42. Imbratiseaza un cactus
43. Cauta frumusetea intre lucrurile stricate
44. Infometeaza-te o zi
45. Inoata cu un delfin
46. Sa imbratisezi 15 minute un copac
47. Sa dormi o noapte sub cerul liber
48. Sa cresti un copil
49. Sa plantezi un copac
50. Da toti banii din buzunar la un cersetor/strangator de fonduri de pe strada
51. Sa faci baie in gol-golut noaptea intr-un rau
52. Cunoaste un cersetor
53. Sa alergi prin ploaie
54. Compune o poezie
55. Daruieste un zambet cand esti trist
56. Intoarce-te acasa fara sa ai niciun ban in buzunar la plecare
57. Daruieste incaltamintea unui cersetor
58. Priveste apusul ca si cand l-ai vedea prima oara
59. Serveste masa la pat iubitei
60. Trezeste-te inaintea gainilor si trezeste-le si pe ele
61. Scrie o carte
62. Tunde-te la 0 (zero)
63. Picteaza un tablou
64. Invata sa crosetezi
65. Invata sa canti la cel putin un instrument muzical (chitara, pian)
66. Invata cel putin o limba straina in plus
67. Nu te spala o saptamana
68. Tavaleste-te prin zapada dezbracat
69. Sa spui "te iubesc" cand se asteapta mai putin
70. Cerseste 31 minute
71. Fa poza cu un politist
72. Mergi la un interviu pentru angajare sa cunosti un om
73. Sa-ti platesti restul creditului cu monezi
74. Sa mergi la o nunta fara sa fi invitat si fara sa cunosti pe nimeni
75. Sa dansezi in ploaie
76. Sa faci dragoste/sex privind rasaritul sau apusul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt inca mica. na 16 anilaughing momentan vreau ca sa il fac pe un biat sa ma placarolling on the floor
sper sa reusesscblushing
tzelurile vor fi atunci cand ma voi maturizahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In ordine cronologica... day dreaming:

1. Sa iau bacul cu nota mare!love struck
2. Sa intru la facultatea la care`mi doresc.
3. Sa ajung un psiholog bun.
4.Sa ma casatoresc cu un barbat brunet si frumos ( cu 2 ani mai mare ca mine).
5.Sa facem o nunta mareeeeeeeee.
6.Sa am o rochie de mireasa de printessaaalove struck (de la 5 ani stiu cum imi va arata rochiarolling on the floor ).
7. Sa am 2 copii( fetita si baietel)!
8. Sa ma`nteleg bine cu soacra-soacra poama acra. rolling eyes
9. Sa fim sanatosi si frumosi.
10. Sa mor fericita si implinita la 87 de ani! love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru. raspunsuri si succes la indeplinirea lorhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deocamdata sunt fericit.asa cum sunt acum. ce vine pe langa este in plus deci, asta ma face mai fericit.