| Mari451tt a întrebat:

14 ani cu 16 este ok intr-o relație? Sau 15 cu 17?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Relatie nonsexuală, da.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

15 cu 17 tensiunea? La varsta voastra nu aveti nevoie de relatie, puneti mina pe carte lasati prostiile.

| RAY a răspuns:

Sunt chestii de copii

| TimberWolf a răspuns:

Ce e asta, reteta de sarmale?

| StoicAnalysis a răspuns:

Din punct de vedere legal, ultima actualizare a legii este in ianuaria 2024 si se rezuma la:

Varsta minima pentru a intretine relatii sexuale este de 16 ani cu conditia ca diferenta de varsta sa nu fie mai mare de 4 ani si sa fie de comun acord.

sursa: https://www.avocatnet.ro/......xuale.html

| LisaJulie a răspuns:

Mi se pare ok de la 15 ani în sus când ești la liceu

| ALM2000RO a răspuns:

Lăsați relațiile copii, alea sunt pentru adulți, voi vedeți-vă de școală.

| just4ubr2015 a răspuns:

14 cu 30 e ok

| JohnnydeFeer a răspuns:

Mai merge.

| Delyae a răspuns:

15 cu 17.