| anka a întrebat:

5000 de lei costa viata unui copil?

Răspuns Câştigător
| Didu a răspuns:

Viata unui copil nu poate fi cumparata cu nimic.Viata unui copil inocent e nepretuita.Nu pot sa inteleg cum unii cred ca daca prin acesti bani vor sterge din suferinta unor parinti care si-au pierdut speranta. Mi se pare bataie de joc. Din pacate la noi totul lasa de dorit, nici macar de niste suflete de cateva zile nu sunt in stare sa aiba grija.Pacat! In orice caz nimic nu va putea alina durerea din sufletele parintilor si mai ales din inimile mamelor. E greu ca mama sa stii ca ai dat viata unui copil care datorita nepasarii unora s-a stins la numai cateva zile dupa ce s-a nascut.

16 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

I-as lua pe conducatorii nostri "straluciti" si i-as da pe roata. sad
Numai ca si asta ar fi o jignire prea mare sa le-o aduc lui Horea si Closca.

| Alexandru a răspuns:

Din pacate, in Romania, totul este de vanzare, inclusiv viata unui om, indiferent de varsta acestuia. S-a mai facut de ras cu ceva sistemul asta infect, de doi bani si odata cu el tara aceasta minunata, un tramvai numit "Dorinta" - Romania.

| Anileda a răspuns:

Un om nu se cumpara si nici nu se vinde.
Dar asta e Romania.

| shalimar a răspuns:

Sa fiu in locul parintilor, nici nu as accepta banii aia. Ori i-as lua si i-as dona spitalului sa refaca aripa distrusa. Mi-ar aduce o mica consolare faptul ca responsabilii sunt dupa gratii pentru destui ani, si fara privilegii. Dar stim cu totii ca asta nu se va intampla.Banii nu aduc un sufletel inapoi.Cum bine a spus RedRose, NEPRETUITA.

| Amelia87 a răspuns:

Nu, niciodata. sad

| alexxy_8614 a răspuns:

Buna.Cred ca te referi la maternitatea care a luat foc cu o multime de copii in ea saracii sad Pt o mama este foarte greu sa afle ca copilul ei a murit sad si nu poate fi reparat acest fapt nici cu toti banii din lume. In ziua de azi nimic nu mai este sigur. Nu imi pot imagina ce este in sufletul acelor femei care si-au pierdut puiutii sad

| petruI a răspuns:

Viata unui copil e mai mult decat nepretiuta ca atunci cand spui nepretuita te ref doar la bani. dar viata copiilor nici luata de nimeni nu poate fi, eu nu am copii dar nepoteii mei si cand gresesc nu ma supara si nici copii mici de la zona unde locuiesc ca de, le poti spune unde au gresit dar sa le cumperi viata nu. campanie sa facem tuturor viitor stralucit cine e de acord?

Răspuns utilizator avertizat
| Abcdefg123 a răspuns:

Din pacate in Romania : DA! :[

No comm.oh go on cuvintele sunt in plus...

| oVeveritzaDulcexD a răspuns:

Nepretuita happy

| Anonimous_4345 a răspuns:

Valoarea unui copil nu se poate aproxima in bani. este ceva nepretuit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata unui copil este fara pret (nimeni nu poate cumpara viata cuiva mai ales copiilor) viata cuiva nu se ia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Romania se pare ca da sad Cuvintele sunt de prisos...

| aqswdefrgthyjukilo a răspuns:

Eu spun ca mici toti banii de pe lume nu ar costa viata unui copil, dar atat isi permite guvernul.

| PiSii_1802 a răspuns:

Nuu niciodata sad

| LollySab23 a răspuns:

Dupa parerea mea viata unui copil este nepretuita, viata oricui nu poare fi cumparata si nici nu cred ca are pretwinking Daca un parinte isi da copilul spre adoptie il da din motive propri. dar nu consider ca daca il folosesti pentru castigul propriu nu ai suflet. un copil e o binecuvantare, pentru ca are sufletul curat si iubeste sincer.