| Ariana56 a întrebat:

A venit tata din strainatate, eu până să vina el stateam cu mama şi cu fratele meu mai mare, fratele meu are 17 ani. Cât tata era plecat fratele meu îmi confisca telefonul când nu eram cuminte, am 16 ani. Tata imi cumpara ce vreau, mama cu fratele meu ma cearta mereu.Cine credeti ca procedeaza corect mama sau tata?

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Fratitu.

| Madaxo97 a răspuns:

Fiecare procedeză corect în felul lui, dar tind să cred că mai mult mama ta, pentru că ei locuiesc cu tine în aceași casă și te cunosc mai bine și știu când faci prostii și de aia te mai pedepsesc, pe când tatăl tău normal că îți face toate poftele, pentru că se simte vinovat că este plecat și nu poate fi alături de tine fizic, de asta încearcă să compenseze absența lui fizică cu cadouri.

| Miruna333 a răspuns:

Nu ai specificat cum se comporta tata, doar ai spus ca iti cumpara ce vrei, ceea ce este normal
Cu cearta si confiscatul telefonului nu ajungi nicaieri, nu asa se face educatia. Mai ales fratele sa aiba putere asupra ta in acel hal. trist, mama doarme inseamna din moment ce il lasa sa aiba autoritatea pe care o are