| Sorina45677 a întrebat:

A venit tatal fetei mele sa o vada, sunt divorata de 5ani de el, fata are 6 nu e obisnuita cu el şi a plans când l-a vazut.Cum o pot obisnui cu el?

2 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Ce decizie ia un copil în privința unui părinte aia rămâne în privința dacă mai vrea să-l vadă sau nu. Un copi nu trebuie obligat sa suporte consecințele și faptele unor părinți dacă plânge și nu vrea să-l vadă este absolut normal sa nu vrea să-l vadă nu trebuie obligată îi faceți rău. Când ai loat decizia sa va despărțiți nu știați nu ca copilul ăla va crește? "Mai faceți " experiențe pe care consecințele va trebuie să-le suporte niște copii nevinovați.

| GirthD a răspuns:

Sa il vada mai des