| AlinAlexandru a întrebat:

Acum 3 luni mi-am inselat prietena cu fosta. Initial prietena nu s-a comportat diferit, dar cu timpul au aparut schimbari in comportamentul ei.A aflat ca am inselat-o, dar nu mi-a spus. Dupa 1 luna mi-a spus ca vrea sa ne despartim, fara sa mi zica de ce.M-am cam milogit de ea sa nu ne despartim deoarece imi parea foarte rau pentru ce am facut. Dupa inca 1 luna nu i-am mai dat mesaje si nici nu am mai sunat-o.Un prieten de al meu care este cu o colega de a ei imi spunea ca ea vrea sa ne impacam.Nu am crezut.Acum 3 zile m-a sunat, am vorbit, dar inca se comporta diferit.I-am spus ce am auzit, dar mi-a zis ca nu vrea sa ne impacam.Din comportamentul ei mi-am dat seama ca inca ma iubeste.Peste 2 seri s-a dus in club la ziua unei fete.Eu eram prin apropiere si o prietena de a ei mi-a zis sa vina sa vorbesc cu ea.M-am dus si ea inca se comporta urat.Un prieten mi-a spus ca i-a zis ca s-a pupat cu altu si ca i-a vazut vorbind.Nu am crezut, dar a doua zii i-am dat mesaj sa ne intalnim si mi-a spus sa nu o mai caut ca e cu altcineva.Am suna-to sa fiu sigur si mi-a confirmat, iar acum se duce in fiecare seara in club si isi pune o gramada de poze.Credeti ca face asta doar sa ma faca sa ma simt prost? Ce ramane de facut?

7 răspunsuri:
| dryft3r a răspuns:

Da, asta vrea sa faca. Sa iti para rau pentru ce ai facut si sa o vrei inapoi!

| AlinAlexandru explică (pentru dryft3r):

Pai i-am spus ca o vreau inapoi, dar chiar daca bate apropouri cand o intreb nu vrea si acum se pupa cu altu...

| justyoung9 a răspuns:

Da,probabil face asta sa te simti prost, avand in vedere ca tu nu i-ai raspuns la semnalele ei asa cum ar fi trebuit. Sfatul meu este sa nu renunti. Discuta cu ea si, in situatia in care vrei si tu sa te impaci cu ea, va iesi bine.

| AlinAlexandru explică (pentru justyoung9):

Pai nu am cum sa mai discut ca ea deja e cu altcineva...Si as parea prost daca as suna-o si oricum probabil nu ar vrea sa vorbim...

| justyoung9 a răspuns (pentru AlinAlexandru):

Pai,ea ti-a lasat de inteles ca ar vrea sa va impacati, asa ca nu consider ca ar fi o problema

| AlinAlexandru explică (pentru justyoung9):

Ea m-a sunat, am vorbit si a doua zii i-am dat mesaj sa ne vedem si mi-a zis ca e deja cu altcineva.Si ca daca m-ar ierta ar parea proasta...Si am zis sa o las in pace

| Strudel2punct0 a răspuns:

Dupa ce ca ai inselat-o mai vrei si un motiv pentru care te-a parasit..Ai inselat-o.E normal sa faca asa, sa se poarte asa pentru ca nu poti trece peste asa usor.probabil vrea sa simti jumate din ce simte ea.Si asta e felul ei de a-ti arata ca nu-i mai pasa..cand de fapt ii pasa al dracului de mult