| danielagoldica a întrebat:

Acum 6 ani l am imprumutat pe iubitul meu cu o suma de bani. De atunci nu a putut sa ii dea inapoi neavand posibilitati financiare. Acum 2 luni a primit niste bani in urma vanzarii unei mosteniri dar nu s-a grabit sa imi dea banii inapoi. De carand i-am spus de bani si s-a suparat. Mi a inapoiat o parte din bani spunandu mi ca din banii ce avea sa imi dea a mai platit niste datorii. De restul nu se atinge ca vrea sa si cumpere o garsoniera. Cand sa ies pe usa ma intreaba de doua ori cati bani am primit de la el ca sa ma inregistreze cu telefonul in conditiile in care eu i-am dat banii pe incredere. Ce credeti despre atitudinea lui?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Fostul iubit, dacă aș fi eu în locul tău.
Ia-ți banii și lasă-l pe el să își rezolve interesele personale după.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar cui ii pasa de atitudinea lui?
Asta este un om care nu merita sa-ti pierzi timpul cu el si nici nu cred ca vei primii inapoi, restul de bani.

| Freya1 a răspuns:

Baaaa,voi sunteti de 6 ani impreuna si va imprumutati bani.Pai in 6 ani nu ar mai trebui sa fie bani tai si ai mei, ci ai noștri.Sau poate voi aveați doar o prietenie cu beneficii, fiecare la mama si tata acasa si va întâlnești doar sa faceti sex sau sa iesiti la o cafea.
Ce rahat se intampla cu lumea din ziua de azi?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Pai la restul nu ti-a restituit contravaloarea in natura?

| Zuzu1991 a răspuns:

Renunta la restul de bani si praseste-l cu spume, ala nu te iubeste, e doar cu tine ca e mai bine decat singur la o mana moarta, insa in rest e o jigodie caruia ii pasa mai mult de bani decat de tine

| NotNamed a răspuns:

Primul caz de barbat materialist pe care il citesc. Sper sa fie ultimul desii mama prostilor e mereu gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vrei să-ți strici relația cu cineva imprumută-i bani.
Eu așa am făcut și s-a dus prietenia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea noastra nu conteaza atat de mult, Insa lectia pe care ai priomit-o si cum vei proceda mai departe. conteaza foarte mult.

| KR0NSTADT a răspuns:

Deci, el este iubitul tău, dar tu nu ești iubita lui. End of story.

| tzionut a răspuns:

Draga ceea ce trebuie sa intelegi e ca nu trebuie sa amesteci iubirea cu banii, sau daca tot o faci considera ca odata imprumutati acei bani nu mai exista. Considera ca te-ai impiedicat si au cazut in canalizare, apoi au fost luati de apa.
Acuma omul e un bou, sunt multi ca el. De ce ti-ai mai pierde timpul cu un bou nu stiu, dar tu stii mai bine cat de mult iti plac bovinele. Sanatate.

| NarcisIfrim a răspuns:

Facerea de bine, e... de mama.

| Kalibi1327 a răspuns:

Nu cred ca trebuia sa i amintești de bani, adică mi se pare corect ca el sa isi aduca aminte de ei, si daca nu are posibilitatea sa ti de repede macar sa isi ceara scuze sau sa iti cumpere ceva frumos sa investiți banii impreuna plus ca un cadou se face din dragoste nu ca să îl primesti inapoi sa te dai mare sa sa i scoti ochii iubitei ralu cu uite ce ti.am luat

| Ciucoe a răspuns:

Asta da iubit. Sper că ai evoluat