| Ada901 a întrebat:

Acum cât sotul meu a plecat la munca în strainatate eu stau la parinţi mei pentru ca îmi e urât sa stau singura la noi acasadin cauza asta se aude zvonuri la noi prin sat ca mam despărtit de el dar nu e adevarat i-am zis sotului meu şi a zis să merg la el dar nu sunt sigura ce sa fac.Voi ce sfaturi aţi avea pentru mine?

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

M-am se scrie cu cratimă.

| johnnny123 a răspuns:

Ne-ai disperat cu soțul tău care a plecat la muncă în străinătate.
Voi chiar nu puteți să tratați problemele astea ca adulții? Să discutați înainte să plece, să vă faceți un plan pe termen lung, să știți dacă urmează să te duci tu acolo sau să se întoarcă el, etc, etc.

În plus, ce te interesează ce vorbește lumea în sat?

| TimberWolf a răspuns:

Gura lumii doar bocancul si pamantul o astupa, ce treaba ai tu de ei?