| lolipop_7294 a întrebat:

Acum un an m-am certat cu prietena mea cea mai buna. De atunci am mai avut cateva tentative de impacare, dar din pacate au esuat. O vreau inapoi. Mentionez ca suntem colege de scoala si ne vedem destul de des. Nu stiu cum sa fac sa ii recastig incet-incet prietenia. Ea are acum alti prieteni, dar poate o pot recastiga. Cearta a fost, zic eu din vina ei, pentru ca nu ma mai baga in seama la fel de mult, dar eu am exagerat si nu am mai vrut sa fim prietene. Ajutor! Va rog!

Răspuns Câştigător
| me_3408 a răspuns:

Intra in discutie cu ea, fa glume, fa-o sa se simta bine.Cine stie poate ea o sa iti ceara prietenia inapoi big grin noroc kiss

6 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Oare nu cumva aveti alte interese si preocupari? Oare nu mai aveti aceleasi idealuri si teluri si s-a plictisit de aceasta relatie...

| remus a răspuns:

Nu vei reusi sa-i recastigi prietenia, o prietenie rupta chiar daca o vei lega, va ramane un nod care este greu de depasit.

| me_3408 a răspuns:

Sa rezolvat problema? Anuntama te rog happy

| kukubau a răspuns:

"O vreau inapoi"-deja suna a mai mult decat o prietenie. Bun deci. du-te si ia-o inapoitongue, daca erati asa bune prietene nici un obstacol n-ar ramane fara rezolcare, acu depinde si de la ce v-ati ciufulit tongue.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, chiar daca ea ti-a gresit cere-i tu iertarea! Poate asa va intelege cat tii la ea, ca sa fii iertat trebuie sa ierti, ca sa ai prieteni trebuie uneori sa lasi de la tine, chiar daca te doare, iar daca prietenia ce v-a legat a fost una adevarata, se va intoarce la tine, daca nu, te va lasa in urma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paii. dc va`ti certat? raised eyebrows