| anabelisa a întrebat:

Acuma,serios! Chiar conteaza asa mult inaltimea intr-o relatie? Daca vorbim de o diferenta de pana la 5 cm este atat de grav? Mai ales daca fata este mai inalta ca baiatul? Mi se pare un subiect de discutie cam stupid,sa zicem, dar ma tot framanta aceasta "dilema" legata de acest aspect.
Eu am 1'78 si mereu am fost complexata de faptul ca eram cu un cap mai mare fata majoritatea colegelor.Dar, acum, fiind in clasa a 11-a nu mai imi fac atatea probleme, observand ca sunt si fete mai inalte ca mine.Totusi,ma tem ca vreodata as putea fi respinsa de catre un baiat din cauza inaltimii.Pana la urma,ce-si doresc baietii pe langa frumusete,inteligenta, etc?

Răspuns Câştigător
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Nu neaparat. Am un prieten care e de doi ani cu o fata mai inalta cu 5 cm ca el. Avand in vedere ca vor nunta, se poate. Dar el nu este deranjat de aspectul asta. Totusi exista si complexul de inferioritate. O femeie fiind mai inalta nu pare ca ar avea nevoie de protectia si de grija barbatului de langa ea. O spun cu maxima sinceritate ca nu as putea fi cu o fata mai inalta ca mine (1, 75). Ca sa-mi citez amicul,, la nunta ea vine in balerini si eu caut un scaun sa ma urc pe el''. Dar el o spune in gluma. Daca ei doi pot, de ce nu? Probabil ca se poate.
Dar uite un pont venit de la acelasi amic,, ba o fi ea inalta da face o ciorba de perisoare, o nebunie'' si aici nu il contrazic. rolling on the floor Deci cum stai cu gatitul?
Ce ne dorim? Hmm pai o femeie, nu o curva.Doar prostii cauta perfectiune, chiar daca ei nu sunt perfecti, fiindca suntem unici si avem fiecare calitatii si defecte.

| anabelisa explică (pentru FABULOSUL6000):

Apropo de gatit:nu cred ca este un aspect atat de important intr-o relatie, depinde cum vrei sa-ti petreci restul vietii.O femeie casnica cu siguranta va sti sa prepare cele mai delicioase mancaruri.Bineinteles ca si una care un serviciu poate excela in bucatarie, dar femeile de cariera nu preau au timp de asa ceva.
Mie imi place sa experimentez prin bucatarie tot felul de retete, mai ales dulciurile sunt specialitatea mea.Dar, inca nu imi fac atatea griji.Am doar 17 ani.Pana va veni perioada maritisului, vor trece multi, multi ani...

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anabelisa):

Eee nu e vorba de gatit ca nici ea nu se arunca la te miri ce retete. Dar omului ii place si ea facand mereu normal ca iese bine. Treaba cu gatitu nu vad sa fie mare chestie intr-o relatie. Nu mai suntem pe vremea bunicii sa stea femeia in bucatarie 12 ore pe zi.

| anabelisa explică (pentru FABULOSUL6000):

Asta am spus si eu.Multumesc ca m-ai lamurit cum sta treaba cu diferenta de inaltime.O zi faina sa ai!

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anabelisa):

O zi faina sa ai si tu!

10 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Nu este o problema inaltimea, asta este doar o,, scuza'' pentru unii si o prostie totala. Nu asta este important stai linistita.
In ceea ce priveste intrebarea,, ce isi doresc baietii'' eu cred ca vor o fata care sa le faca mereu pe plac si sa nu ii minta.

| RAY a răspuns:

E o ipocrizie sa spui ca nu conteaza inaltimea, un barbat mai mic decat fata se va considera inferior si societatea in va cosidera la fel, parerea mea este ca baiatul sa fie mai inalt ca baiatul doar e mascu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare o prostie sa nu fi impreuna cu cineva doar pentru ca e mai inalt/a.
Eu n-as avea nimic impotriva ca a mea iubita sa fie mai inalta decat mine.

| draand28 a răspuns:

Vrei sa stii cu adevarat ceea ce doreste un baiat de la o fata? Pei hai sa-ti spun eu: Frumusete, Inteligenta, Loialitate, Onestitate, si mai sunt si mici alte lucruri. Cat despre afza cu inaltimea, eu stau si ma gandesc ca daca unu de 1.65 e cu una de 1.78, in mod evident el se va simti stanjenit. Daca ai observat, in multe relatii baiatul este egal/mai inalt decat fata.

| anabelisa explică (pentru draand28):

Acuma fii sigur ca nu m-as cupla niciodata cu unul de 1.65, contrar a ceea ce am spus.Nici nu cred ca ar exista atractie fizica, ce sa mai vorbesc de iubire.

| cristeasofia a răspuns:

Eu am 1.71 si am fost complexata de inaltimea mea, nu as percepe ca prietenul meu sa fie mai scund decat mine deoarece am trecut prin asta. Diferenta fiind mica, eram aproape de aceeasi inaltime, el nu parea deranjat de acest lucru, dar eu eram super stanjenita cand ne plimbam impreuna si incercam sa evit cat mai mult situatia de a sta in picioare unul langa altul. Dar cu timpul am gasit o persoana mai inalta, are 1.87 si m-a facut sa imi iubesc inaltimea. Pana la urma este o chestie de perspectiva si sunt de parere ca Dumnezeu a dat fiecaruia o persoana potrivita, care sa ne faca sa ne iubim exact asa cum suntem, noi trebuie doar sa o cautam.