| layla6550 a întrebat:

Ajutati-ma, nu stiu ce sa fac. Am 23 de ani si am doi copii... Cu sotul situatia e foarte complicata. De asta am plecat peste hotare, copiii i-am lasat cu mama mea. Acum sotul vrea sa ma intorc, dar el a ridicat mana la mine. Si mi-e frica ca o va repeta. Mama mea nu mai vrea sa stea cu copiii. Iar eu nu vreau sa ma intorc. Dati-mi sfat va rog

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca mama si ca om, ai datoria sa iti cresti copii, ca de aia i-ai facut!
Cat despre cat ridica mana barbatula supra ta, poti sa chemi Politia si-i pune retsrictie, dar datoria ta este sa vii de urgenta acasa si sa ai grija de copii!

| sierra1 a răspuns:

Familia ta e în toate direcțiile
- copii i-am lasat cu mama
- sotul vrea sa ma intorc dar el a ridicat mina la mine
- Mama mea nu mai vrea sa stea cu copii
- am plecat peste hotare

Situația de acum nu e nici pe departe ideală. Trebuie să fii cu familia ta. La 23 de ani copii sunt mici și au nevoie de mamă. Poate merge soțul tău la muncă în străinătate și vede co o pită nu se câșită ușor și va înțelege că nu ai dreptul să ridici mâna

| mihai69 a răspuns:

Trebuie să divorțezi și să obții custodia exclusivă a copiilor; apoi îi iei cu tine acolo unde ești acum. Statele civilizate au programe foarte bune pentru părinții singuri.
Iar celor care îi recomandă să meargă înapoi că e mamă și că o ajută Poliția, le doresc să nu ajungă vreodată să facă treaba asta cu ochii vineți, coaste rupte și dinți lipsă. Să vadă ce mult ajută poliția română în astfel de cazuri... din păcate, nu trăim în SUA (și nici acolo nu e totul chiar ca în filme).

| relian a răspuns:

Sa iti dam un sfat? Nu te mai intoarce daca asta vrei.Ce sa faci in RO? Tara aia e deja pieruda, oamenii aia is morti dar ei inca nu stiu asta laughingsai vedem cand sior da seama ca is dusi ce mutra o sa faca laughing
La 23 de ani ai. facut si 2 copii, pfff naspa de tot.Hai 1 mai mergea dar 2. Deci sfatu meu este sa stai acolo unde esti acum.In RO ce sa faci? Multi o sa spuna vai iti lasi copii,v ai i.ti lasi mama,pai ba frate in RO cum ajuti,cu ce? Sa stai linga mama, linga copii si sa muritti cu toti de foame asta vreti voi astia care tot bateti tobele cu statu in RO? Voi habar nu aveti ce situatie au uni oameni, habar nu aveti ca sunt f multi romani care nu au absolut nici un venit, nici job nu au, ca nu au de unde, doar vo'rbiti sa va aflati in treaba.Ce va puteti lua de ea este ca a facut 2 copii fara sa se gandeasca la viitor, asta e, acu e bun ca macar are cum sa-i creasca ch, iar daca la distanta.
Mama ta de ce nu mai vrea sa stea cu copii? Sotu tau ce face in RO? daca bate crasmele normal ca te vrea omu inapoi, probabil nu mai are malai cu ce bea laughing si te vrra inapoi sal sponsorizezi.Iti zic eu ceva.Nu te mai intoarce, ce na merbs nici no sa mearga, askta e adevaru.Stai acolo trimite bani la copi; i si la mama ta, copii cresc mari oricum, te duci in vacanta, mai vin ei la tine o sa treaca.Asta e sfatu meu.

| layla6550 explică (pentru relian):

Nu sunt din Ro sunt din MD. Dar situatiea e aceeasi. Mama nu m-a ajutat niciodata dar acum vind a dat de greu nu mai vrea ea e casatorita a doua oara.ear sotul ei si-a batut joc de mine insa eu tac si pana astazi. Doar aici pot spune caci eu ma gindesc la ia si nu am vrut sai stric viata. Sotul e politist. El ma ofensa mereu ma ataca moral. Lucram ambii iar salariul lui de doua ori mai mare ca al meu insa el il cheltuia aparte ear eu pe copii.

| floresdemayo a răspuns (pentru relian):

Te citez:
"Ce sa faci in RO? Tara aia e deja pieruda, oamenii aia is morti dar ei inca nu stiu asta, sai vedem cand sior da seama ca is dusi ce mutra o sa faca"

E clar, suntem niște zombie! tongue
Măi, eu zic că ar trebui să faci parte din echipa "Las Fierbinți", vezi și tu când se fac castinguri. laughing Ai umor!

| relian a răspuns (pentru floresdemayo):

E naspa ca nu-s in RO,dar vorba ta nu ar fi fost rau deloc laughing pate faceam si eu ceva maruntei laughing Atata a mai. ramas din romani, glumele, in rest suntem praf mai la orice laughing dar ne dam mari ca suntem cei mai tari la toate, asta da parere buna, doar ca atunci cand ai o parere foarte buna despre tine, ar fi cazu sa si arati ceva laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici macar nu stii pe ce planeta traiesti si te-a mancat sa faci copii. Si cu un dobitoc. Ce urasc oamenii ca tine. Sfat? Fugi in tara aia de 2 bani si creste copii. Cum ai stiut sa ii faci, sa stii sa ii cresti. De aia esti "mama".

| Anon31241212 a răspuns:

Intoarce te si ia ti copii si pleaca. Iti duc dorul cu siguranta. In Romania nu ai ce face. Nu te intoarce la cineva care nu te respecta. Din cate realizez esti o persoana foarte puternica! Te admir! Multa sanatate si fericire iti doresc!

| TehDevil a răspuns:

Pentru violenta domestica, exista Politia. Cat despre copii, daca tot i-ai facut, ar trebui sa-i si cresti!
Daca ti-ai dorit rolul de mama, joaca-l cu decenta pana la capat!