| Anemarrie124 a întrebat:

Ajutati`ma urgent va rog! Am o intrebare cam tampita
Tocmai am aflat ca prietenul meu vrea sa se desparta de mine...
prin motivul ca are o stare de spirit jalnica si simte ca asa e mai bine.Ce sa fac sa ma despart eu de el sau sa-l las pe el sau da`ti orice sfat util! Multumesc Fundita:*

Răspuns Câştigător
| AlbaAura a răspuns:

Ar trebui sa-l intelegi.Sunt momente in viata cand fiecare avem anumite stari de cele mai multe ori inexplicabile pentru cei pe care-i iubim.Nu forta lucrurile si lasa-le sa vina de la sine.Nu lua decizii pripite si ai rabdare. Daca va iubiti cu adevarat o sa treceti peste acest moment.Si chiar e bine ca uneori sa ne mai facem cate un pic de ordine in ganduri si sentimente. Daca va iubiti cu adevarat o sa treceti impreuna peste asta.

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dă-i timp să-și pună gândurile în ordine, să treacă peste aceste stări care îl apasă și perioada în care vrea să fie lăsat în pace (cred că toți la un moment dat ne-am confruntat cu astfel de momente, căderi, inexplicabile de multe ori, așa că îl poți înțelege).
Ai răbdare și așteaptă!
Timpul o să-ți arate ce să faci mai departe.

| mgtow a răspuns:

Ce rost are acum sa-i dai tu verde daca vrea sa te lase el? Tot la acelasi punct de despartire ajungeti.

| justitiarul a răspuns:

Pai depinde ce simti. Daca poti sa renunti usor la el si nu mai ai sentimente, ii poti spune ca vrei sa se incheie relatia.
Daca inca mai tii la el, asteapta sa faca el primul pas pentru ca nu poti sa stii niciodata ce e in mintea unui baiat, iar zvonurile pot fi false.
Ai rabdare.

| stef112 a răspuns:

Daca esti cea din poza de profil dc dq te lasa?:O:O:O ori e prea prost ori... trebuie internat.

| Anemarrie124 explică (pentru stef112):

Eu sunt ....asa considera el

| stef112 a răspuns (pentru Anemarrie124):

E un om ratat..nu-l mai baga in seama..gaseste altul. esti prea frumoasaI don't want to see

| Azµre a răspuns:

Discută cu el vezi ce spune și cădeți amândoi la un acord este cel mai bine așa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cu gandul ca a vrut odata sa se desparta de tine poti trai comfortabil?

| Mirela77 a răspuns:

Spune-i sincer ca cunosti intentia lui si ca esti de acord cu despartirea. Explicai ca simti ca relatia voastra nu functioneaza asa cum te-ai astepta si ca preferi sa fiti doar prieteni.Barbatii in general nu suporta ideea de a fi doar prieten, organic isi doresc mai mult intodeauna. Daca dupa un timp nu isi schimba opinia inseamna ca intr-adevar nu tine suficient la tine iar despartirea este justificata! Bafta.