| Hhh55 a întrebat:

{ajutor}
Buna tuturor! Nu pot crede ca impartasesc asta aici, insa ma aflu intr-o situatie grea, pot spune chiar disperata crying( cred ca multi dintre voi ati trecut orin asta, si de aceea cred ca ma veti intelege. Am ramas fara bani, 0, nimic. mai am 70 de lei pentru a trai 2 luni, am ramas fara job o luna de zile, acum m-am angajat iar primul salar il voi lua in 20 decembrie. Va rog sa imi spuneti ce sa fac? Nu am cum sa iau imprumut de la nimeni, de la banca sau IFN uri. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ai card pe care primesti salariul, da?
Iti faci descoperit de cont la banca (te duci cu contractul de munca) si imprumuti de acolo. Sa ii pui repede la loc, pentru ca dobanzile sunt maricele.
Sau, poti cere de la munca sa iti plateasca un avans, ca sa te poti descurca pana in Decembrie.

Bula
| Bula a răspuns:

In luna noiembrie trebuie deja sa primesti bani, adica salarul pentru zilele lucrate in aceasta luna (octombrie).

| Violleta2022 a răspuns:

Fuguta la piata si ia-ti job!
La piata, la tarabe se gaseste de munca pe loc!

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

N-am inteles nici eu cum te-ai angajat si vei fi platit peste 2 luni.
Plata se face lunar.