| Itstimetosayhello a întrebat:

Am 1.80 si sunt fata! vreau sa le pun o intrebare baietilor care au peste 1.90 sau peste 2m(cati or fi din astia si daca or fi laughingde fapt)
ce parere aveti de fetele care au inaltimea asta? va simtiti atrasi de fetele care au inaltimea de peste 1.75 sau nu conteaza inaltimea?

28 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Inaltimea nu ar conta in unele relatii, trebuie sa gasesti doar persoana potrivita. Unor baieti sigur o sa le placa fete mai mari ca ei, altora, nu prea cred, o vor considera o amenintare la superioritatea lor. Daca o sa cauti bine, o sa dai de multi baieti care te apreciaza asa cum esti.

| LovelyMan a răspuns:

Am 2 metri inaltime. Normal ca eu daca e sa caut, caut ceva mai mare de 1, 75. Am fost si cu fete care aveau 1, 62 si era penibila faza.
Si da, ma simt mult mai atras de tipe mai inalte!

| Seby90 a răspuns:

Daca ai 1.30... nu prea sari la una de 2m. Acum depinde, mie imi plac fetele mai scunde, par mai dragute.

| Itstimetosayhello explică (pentru Seby90):

Pai ce inaltime ai? smug

| Seby90 a răspuns (pentru Itstimetosayhello):

Pai... ceva mai mult ca tine. 1.90 si ceva. ne-am potrivi! I think. O_o.

| Danzell a răspuns:

Nu am 190 am mai putin si nu ma simt complexat in absolut nici un fel de o prietena care e mai inalta decat mine.

| einenebun23 a răspuns:

Nu conteaza inaltimea neaparat dar nici nu ar arata bine ca fata sa fie mai inalta ca baiatul. Incearca sa gasesti unul de inaltimea ta sau cu ceva mai mare.

| Itstimetosayhello explică (pentru einenebun23):

Pai il plac pe unul care are fix 2m

| voiosul25 a răspuns:

E super fain sa ai o prietena mai mica de statura decat tine... uneori ai impresia ca mergi cu un strumf la plimbare! laughing)

| Seby90 a răspuns (pentru voiosul25):

De ce? Obisnuiesti sa o faci vanata?

| voiosul25 a răspuns (pentru Seby90):

Niciodata in viata mea nu am dat si nu o sa dau intr-o fata...Cea mai mare idiotenie pe care poti sa o faci este asta. Nu te poti numi om daca faci asa ceva straight face
Eu ma refeream la statura ca sa stii si tu!winking

| Seby90 a răspuns (pentru voiosul25):

Oh haide, unele o merita. Nu sunt pro sau anti. Dar... o sa ajungi la o varsta si o sa intalnesti atat femei, cat si barbati care o vor cersi.

| voiosul25 a răspuns (pentru Seby90):

Nu conteaza frate...Niciodata sa nu dai oricat de indreptatit ai fi... Daca i-ai dat un pumn unei femei cu siguranta o culegi de pe jos straight face
Am intalnit fel si fel de oameni pana acum si da sunt care si-o cer...le-am dat intuneric la mansarda la vreo cativa dar niciodata femei!winking

| Seby90 a răspuns (pentru voiosul25):

Femeile sunt doar niste barbati care refuza sa depuna efort. Femeile sunt la fel de puternice ca niste barbati, in anumite situatii sunt mai puternice, mai cumpatate si mai rabdatoare. Nu se da intr-o femeie, sunt de acord, nu o sa lovesc pe nimeni niciodata. Dar exista tipul de oameni care te freaca la melodie pana nu te mai poti abtine.
Stii ce se zice doar nu, cele mai calme persoane au o limita, si atunci cand treci de acea limita gasesti niste oameni foarte incontrolabili.

| voiosul25 a răspuns (pentru Seby90):

Uneori se intampla sa fie exact asa cum zici tu... Toata lumea are o limita, iar cel care cauta sa o atinga o sa suporte si consecintele dupa, parerea meawinking

| PasDeNom a răspuns (pentru Seby90):

Cum adica femeile sunt doar niste barbati?!?! Barbati care refuza sa depuna efort? Afla ca femeile sunt mult mai harnice decat barbatii, rezista mult mai mult decat poate un barbat. Nu e corect sa spui ca refuzam sa depunem efort, cand tot greul cade pe noi, de cele mai multe ori. Voi sunteti cei care se scuza mereu, care fug de responabilitati, va e frica. Sa nu trecem la alte lucruri, nu vreau sa detaliez subiectul Femei vs. Barbati.
Si da, sunt oameni pisalogi care iti toaca nervii, dar in acele momente ai nevoie sa apelezi la rabdare. Imi cer scuze ca spun asta, nu vreau sa judec, dar daca reactionezi asa cand cineva te enerveaza doar pentru ca tu ai avut o zi proasta si ii dai una de il desfigurezi pe viata, tu esti cel care merita lovit.

| Seby90 a răspuns (pentru PasDeNom):

Efort fizic. Răspuns lung si inutil. Sunt ff putine femei in constructii, exemplu evident.

| PasDeNom a răspuns (pentru Seby90):

Si toti mai putini barbati.

| Seby90 a răspuns (pentru PasDeNom):

Daca gandesti dupa cum scrii esti pe calea ce dreapta. Dumnezeu fie cu tine. Sunt ateu, dar dupa inteligenta ta mi-am inchipuit ca esti o credincioasa inraita.

| PasDeNom a răspuns (pentru Seby90):

Am trei religii. Nu pot sa inteleg ce tocmai ai scris laughing Sunt propozitiile tale prea ironice sau inzestrate cu prea multa simplitate?

| Seby90 a răspuns (pentru PasDeNom):

Atunci ajungi in 3 iaduri diferite. Gj.

| PasDeNom a răspuns (pentru Seby90):

Anyway... Nu ai raspuns la intrebare.

| Seby90 a răspuns (pentru PasDeNom):

Ce intrebare?

| PasDeNom a răspuns (pentru Seby90):

Erai ironic sau frazele tale au iesit cu aceste tente de sarcasm fara voia ta?

| Seby90 a răspuns (pentru PasDeNom):

Nu pot fi ironic fara sa vreau, pot doar cuvintele mele sa raneasca iar persoana care ma asculta sa se simta ironizata, fiind usor complexata, poate frustrata.

| PasDeNom a răspuns (pentru Seby90):

Nu as avea de ce sa fiu complexata sau frustrata pentru afirmatia pe care ai facut-o. Ma interesam sa stiu daca vorbesti serios sau nu? Mie mi se intampla sa fiu ironica fara sa vreau, iar cei din jur sa nu mai deosebeasca atitudinea sracastica de cea serioasa.

| Seby90 a răspuns (pentru PasDeNom):

Totusi de ce e necesar sa aflii valoarea afirmatiei mele?

| PasDeNom a răspuns (pentru Seby90):

Curioasa din fire happy