| Lorena889999 a întrebat:

Am 14 ani nu mă prea înțeleg cu mama ea nu mă prea lasă să fac ce vreau eu în schimb tati mă lasă nu mai am alți frați sau surori tati dacă merg la el și îi zic ca vreau ceva îmi cumpara, mama nu ma lasă să mănânc în camera în pat tata da, dacă mama nu ma lasă afara mult îl sun pe tati și el zice ca am voie acum o săptămână mama mi-a confiscat telefonul și tata mi l-a dat înapoi cu el chiar ma înțeleg bine și cu mama mă înțeleg dar nu îmi place ca e mai stricta.Cum mă pot înțelege mai bine cu ea? Cine credeți ca procedează mai bine în educația mea din ce am povestit?

6 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Păi normal că nu te lasă să mănânci în pat în cameră fiindcă cine strânge după tine? Cine ar grijă de educația ta? Cine se gândește la tine dacă mănânci sănătos sau prost? Cine se implică în creșterea ta? Mama ta fiind-că doar ei îi pasă într-adevăr cu Adevărat de tine dar tu nu vezi decât avantajul tău dintr-e părinți tăi ce ai putea obține de la ei nu și cine îți vrea cu Adevărat binele mama ta este o mamă și o femeie extrem extrem de rară.

| Violleta2022 a răspuns:

Invata sa-ti respecti mama si sa faci ce-ti cere, ca se cheama educatie, de care ai mare nevoie sa inveti acum si sa asculti.
Mama ta este cea care procedeaza corect, dandu-ti o educatie corecta si buna!

| adryang78 a răspuns:

Ce face tatăl tău face prost. Mai târziu o să-și muște mâinile.

| DaniOlar a răspuns:

Fiecare are gindirea diferita. Dupa parerea mea mama ta nu procedeaza bine findca ai putea ajunge sa o urasti si sa pleci de acas. Tatal tau procedeaba bine si nu ai ce sa faci ca sa te intelegi mai bine cu ia de cit sa-i spui ce ai pe suflet iar daca nu te intelege nu ai ce face uni oameni nu vor sasi schimbe gindirea?

| johnnny123 a răspuns:

" în 4 Iulie | Lorena889999 a întrebat:
Eu am 14 ani și iubitul meu are 20 este legala relația? "

Aș zice că mama ta are motive foarte serioase să fie strictă, iar tatăl tău este cam aerian.

| Mosotti a răspuns:

Depinde ce inseamna acest "ce vrei", ca daca e ceva okey dar mama nu te lasa, nu e bine, daca faci tampenii, atunci ea are dreptate, e relativ aici.

Depinde de ce ti-a luat telefonul.
De ce nu te lasa afara.

Tu inveti binisor si te comporti bine cu mama? Ca daca inveti binisor si te comporti okey cu mama si cu ceilalti, mama ta greseste.

In pat poti manca daca mananci atenta, si eu mananc in pat la 46 de ani dar am tava, nu te lasa ca sa nu murdaresti pe acolo.
Iar daca pica ceva paine sau altele, sa strangi tu, nu mama la o adica.