| miky95 a întrebat:

Am 14 ani si de 3 ani nu am mai vazut-o pe sora deoarece s-a certat cu tatal meu. Tata stie ceva despre unde este ea, dar nu vrea sa-mi spuna.Cum sa aflu mai multe?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Urat din partea tatalui, asta daca nu cumva nu e vorba doar de o cearta... Inteleg ca sora ta este mai mare, nu ai idee nici unde lucreaza sau daca mai e la liceu, la facultate? Nu avea un numar de mobil? Cu alte rude apropiate ai vorbit? Mama unde e?
Nu trebuie sa imi raspuzi la aceste intrebari, poate unele sunt prea intime, trebuie sa iti raspunzi in primul rand tie. E greu de crezut ca o persoana poate sa dispara in ziua de azi fara nicio urma.

| dulshe a răspuns:

Pai singura solutie este sa ai o discutie foarte serioasa cu tatal tau. Spune-i ca nu mai poti suporta viata asta fara sora ta, etc etc. Poate ajungeti la un acordbig grin.
mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Discuta cu tatal tau si spuneica vrei sa vorbesti cu sora ta, ca tu nu ai nicio vina pentru ce s-a intamplatintre ei, spune-i ca iti e dor de ea si vrei doar sa stii ce face si cum o duce.Incearca sa vorbesti cu prieteni de-ai ei, e imposibli sa nu stie nimeni nimic de ea, poate ca tatal tau nu-ti va spune dar amicii ei te pot ajuta, precum si mama ta, bunici, rudele, incearca ce ai de pierdut?