| Alexandra2024 a întrebat:

Am 16 ani, am fost cu trotineta electrica în parc şi am cazut cu ea şi mi-am spart telefonul dar înca merge. Când am ajuns acasă parinţii mei nu m-au certat ca mi-am spart telefonul când am cazut, m-au întrebat daca eu sunt bine. Oare de ce au reacţionat aşa? Cum vi se pare reacţia lor?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Desi ai 16 ani, pari ca ai doar 10-11 anisori, dupa cum te comporti, cazi, spargi telefonul si te plangi de parintii tai.

Probabil parintii tai sunt foarte ingrijorati tocmai pentru ca stiu ca tu nu esti capabila sa ai grija de tine.

| adryang78 a răspuns:

De ce au reacționat așa? Tu întrebi serios sau doar te plictisești?
Au reacționat așa pentru că tu ești mai importantă pentru ei ca un amărât de telefon și voiau să se asigure, în primul rând, că n-ai pățit ceva tu, nu telefonul.

| 1onur a răspuns:

Absolut normală.

Data viitoare fi atent cum condici sa nu-ți faci rău ție nu te-au certat fiindcă așa le convine te-au certat sa fi mai atent sa nu-ți faci rău ție ei.

| Modzilian a răspuns:

Normala. Sunt ingrijorati pentru tine.