| Alexandra2024 a întrebat:

Am 16 ani, aseara am fost cu prietenii, am ramas fara baterie la telefon, mama ma suna disperata, am vazut cand mi l-am bagat la încarcat apelurile de la ea şi m-a certat ca nu i-am raspuns, ce sa fac? Cum sa conving sa ma ierte?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si care-i pedeapsa de la mama ta?

| Violleta2022 a răspuns:

Inca nu ai invatat nimic, de la patania anterioara?

"în 30 Iunie | Alexandra2024 a întrebat:
Am fost pe afara cu prietenii si mi s-a terminat bateria la telefon, iar mama s-a îngrijorat şi când am ajuns acasa m-a certat, vi se pare normal? Am 16 ani"

| Holiday a răspuns:

Ii spui ca ti s-a terminat bateria si sa nu mai fie atat de disperata. Pe vremea ei nu erau telefoane mobile. Pe ea cum o suna maica-sa s-o frece la cap?

| gabicoo a răspuns:

Recunoști că ai greșit și renunți de bună voie la telefon pentru două săptămâni.

| ioana748 a răspuns:

Cand ti se termină bateria suna acasa dupa alt numar si anunta pe mama ta ca esti bine si ai bateria pe terminate. Daca vrea sa te sune, sa te sune la numarul respectiv al prietenei cu care esti. Este chestie de respect pentru mama ta.

| adryang78 a răspuns:

Nu trebuie s-o convingi, o să te ierte. A reacționat așa din grijă pentru tine, fiindcă te iubește și este conștientă de pericolele străzii, mai ales pentru o fată.