| Antonia345675 a întrebat:

Am 16 ani, din cate stiti din întrebarile anterioare si sunt însărcinată în 3 luni jumate. Parinţii mei stiu de sarcina şi sunt de acord sa o pastrez dar bunica mea zice sa fac avort, oricum nu se mai poate face avort.Vi se pare normal sa se bage bunuca daca sunt de acord parinţi sa pastrez sarcina? Tatal copilului nu il intereseaza ca sunt însărcinată

3 răspunsuri:
| Cinic a răspuns:

Este corpul tau si decizia este doar a ta! Si in plus vezi si partea buna a lucrurilor, vei fi o mamica tanara. Asa ca vei fi super conectata cu copilul tau cand acesta va fi adolescent si il vei putea intelege mult mai bine decat un parinte in varsta. Nu uita sa apelezi la ajutor de la guvern. Pe viitor ai grija cu ce barbati mai umblii, invat-te sa nu mai fi naiva. Bafta!

| 1onur a răspuns:

Dacă părinți tăi sant de acord cu tine și tu ești de acord pentru a păstrat sarcina si copilul tău cu soțul tău la vârsta de 16 zece ani pe care îi ai fiind încă doar un copil pentru mine sper ca tu și părinți tăi știți ce faceti și va asumați totul că acel copil nu este o joacă...

| Violleta2022 a răspuns:

Ce bine era daca bunica-ta se baga mai devreme, ca nu ajungeai deloc in situatia asta, sa aduci atata durere si rusine in familia voastra.