| Ariana576 a întrebat:

Am 16 ani, fratele meu are 17 ani de obicei el ma ajuta la teme la ce nu știu eu doar ca părinții îl cearta și îi zic sa ma lase singura sa fac temele. Nu prea înțeleg de ce se baga ei dacă fratele meu vrea sa mă ajute.Ce pot face în legătură cu părinții?

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Ar trebui doar să te îndrume - nu să-ți facă el temele. La asta se referă părinții tăi.

| gaminator a răspuns:

Trebuie sa ai un frate admirabil din ceea ce spui, probabil parintii se gandesc ca este mai bine sa te descurci in viata prin propriile mijloace, sa nu depinzi de altii etc. ceea ce poate fi usor de nedorit, deoarece doamnele au nevoie de un barbat care sa le trateze cu gentilete, care sa impuna respect, sa vorbeasca frumos, de ce nu sa fie generos, nu doar de un slujnic oarecare care sa execute cu constiinciozitate niste comenzi, cum sunt cei marea majoritate in perioada noastra de postmodernitate romaneasca.