| Carla5678999 a întrebat:

Am 16 ani îmi doresc mai multă atenție din partea mamei mele dar ea mereu e ocupata cu munca.Ce pot face?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa stai de vorba cu ea cand are timp si sa i spui ca tu ai nevoie de ea si vrei mai multa atentie din partea ei, acum si tu trebuie sa o intelegi ca este foarte obosită cand ajunge acasa, fa i un masaj la picioare si o relaxezi si poti vorbi cu ea in timp ce i faci masaj.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ajutand-o la treburile gospodaresti!
de exemplu cand gateste.Te duci in bucatarie, o intrebi daca o poti ajuta cu ceva.Cureti o ceapa,un morcov, speli legume, dai la mana o lingura...
Incepi un dialog mama -fiica despre cea cea preucupa, ii ceri sfatul, si vei vedeaa lucrurile se vor intreprepta

| Miruna333 a răspuns:

Vorbeste cu aceasta si explica-i ca ai nevoie de mai multa atentie. Bucuati-va din plin de timpul petrecut impreuna

| IXIAlinIXI a răspuns:

Ajut-o la treaba si in felul asta petreceti timp mai mult impreuna si daca termina si ea treaba mai repede atunci are timp mai mult de tine