| Loredana90000 a întrebat:

Am 16 ani, iubitul meu are tot 16 ani, parinţii mei sunt de acord cu el si l-au lasat sa doarma la mine de foarte multe ori. Eu cu el ne înţelegem bine, chiar şi aseara a dormit la mine, el e mai timid şi îi e ruşine de ai mei. Am fost odata cu el în parc şi m-au sunat ai mei sa merg sa mananc, el era cu mine şi l-am chemat sa manânce cu mine şi a zis ca îi e ruşine de mama şi tata dar l-am convins eu sa vina.Vi se pare normal ca avem relaţie la 16 ani? Credeţi ca e ok ca ai mei ne lasa împreuna? Vi se pare normal ca lui sa îi fie rusine de parinţii mei?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Acum cateva zile iubitul tau avea 20 de ani... ai uitat ce ai mintit atunci? laughing

"în 25 Iunie | Loredana90000 a întrebat:
Am 16 ani şi îmi doresc să mă las de școală să plec de la parinţii mei şi să mă căsatoresc. Iubitul meu are 20 de ani..."

| Loredana90000 explică (pentru Violleta2022):

Sunt cu alt baiat acum pentru ca el era prea mare si mam desparţit de el si nu mau mai lasat nici ai mei cu el

| Violleta2022 a răspuns (pentru Loredana90000):

Ma faci sa rad, ca nici sa minti nu esti capabila.
Mureai dupa ala de 25 de ani, fiind indragostita lulea, doar 2 zile in urma...si acum vii cu alta minciuna laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Că aveți relație la 16 ani w normal, că doarme la tine nu prea.

| mihai69 a răspuns:

Da la toate întrebările.

| relian a răspuns:

La 16 ani nu-i bine sa aveti relatie, sau poate sa fie bine, daca nu rai gravida, daca relatia e relatie si scoala e scoala, in cazul asta poti avea relatie nu-i nici o porblema.

Dar daca de exemplu realtia ce spui te distrage de la scoala, atunci nu-i bun.
Daca e normal sai fie rusine sa vina pe la tine? Tie cum tiar fi daca tear invita la el acasa, sa ramai peste noapte si parintii lui ar fi acolo? Normal ca ala 16 ani iti este asa oarecum sa te duci si sa ramai peste noapte la fata.

Asa daca este invitat la masa, aici e discutabil., odata ce parintii tai stiu, vine la masa, doar nu erati doar voi doi, acolo ar trebuie sa nu aibe emotii, sau sai fie rusine ce spui.

Pina la urma relatiile si le fac oamenii cand vor ei si cum vor ei.Indiferent daca cineva pe aici, o sa spuna ca este bine, sau ca nu este bine, tu vei asculta de ce spun altii?

Si daca parintii tai iti spun ca nu este normal, ca nu is de acord, tu o sa faci tot ce stii, tot ce iti spun hormonii.
Asa este omul pana nu vede el cum este, poate sa-i spuna altii cate in Luna si in stele, practica conteaza, plus nu te poti impotrivi hormonilor.

| ioana748 a răspuns:

Parca spuneai ca are 20 de ani, acum are 16 sau este altul?

| Loredana90000 explică (pentru ioana748):

Da e altul pentru ca de celalalt mam desparţit şi mi am luat unul de varsta mea