| Melissa45 a întrebat:

Am 16 ani locuiesc cu mama la părinți ei pentru ca ea cu tata sau despărțit am și un frate mai mare și o soră mai mare tata vine sa ma vadă dar nu îmi pasa de el vine mereu sa ma vadă și nu înțelege ca nu vreau pentru ca el când vine sa ma vadă o vorbește pe mama de rău și el dar și bunica mea(mama lui).Ce pot face în situația asta ca să nu mai vorbească urât de mama când vine sa ma vadă?

5 răspunsuri:
| gabriela2201 a răspuns:

Poti refuza sa-l vezi, ai acest drept.

| sierra1 a răspuns:

"Ce pot face în situația asta ca să nu mai vorbească urât de mama"

ideea e dacă ceea ce spune (rău sau nu) e adevărat?

| gabicoo a răspuns:

Îi spui că dacă mai face asta ai dreptul să refuzi să îl mai primești.

| sweetys a răspuns:

Ii spui ca indiferent de ceea ce zice, tine nu iti va schimba parerea despre mama ta si nici nu te va castiga de partea lui, ca tu vrei sa fie prezent pentru tine si nu sa vorbeasca de rau pe X sa Y ca doar nu sunteti tate. Dar daca tot insista ii zici ca nu mai ai nevoie de vizitele lui fiindcă ți-a ajuns sa il asculti cum isi jigneste femeia pe care a iubit-o si cu care are 3 copii.

| ioana748 a răspuns:

Spune-i ca nu te interesează problemele lui cu mama ta.