| Melissa45 a întrebat:

Am 16 ani locuiesc cu mama și cu părinți ei și cu fratele meu și sora mea ei sunt mai mari decât mine eu o iubesc pe mama și cam vreau sa petrec mai mult timp cu ea însă mama e obosita de la munca și nu prea sta cu mine.Ce să fac să stea mai mult cu mine? pentru ca ma simt singura

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Organizati-va shopping-uri comune.

| Violleta2022 a răspuns:

Fa treaba in casa, ca sa-i arati mamei cat o iubesti si o protejezi ca sa nu mai faca ea nimic.

| NLS a răspuns:

Daca se odihneste, ar trebui sa o intelegi.

Daca face diferite activitati si treburi prin casa, ai putea sa o mai ajuti cand poti, cand ai si tu timp.
In acest fel ati fi mai mult timp in contact, puteti povesti, glumi, barfi ...si cu siguranta se va bucura.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu te înțelegi cu fratele tău și cu sora ta?

| hahahahehehe a răspuns:

Inteleg ca o iubesti foarte mult pe mama ta, dar trebuie sa intelegi ca ei ii este greu, lucreaza sa castige bani, mai mult ca sigur gateste, va spala hainele, va calca, face curatenie etc. Nu e usor deloc pentru ea. Eu te sfatuiesc sa-ti gasesti niste prieteni sau sa te alaturi unui grup de prieteni cu care sa-ti petreci timpul liber.

| CordovanRaul a răspuns:

Îmi pare rău să aud că te simți singură. Poate ai putea vorbi deschis cu mama ta și să-i spui cât de mult îți lipsește prezența ei. Poate puteți găsi un moment special în timpul săptămânii când să petreceți timp împreună, chiar și pentru o activitate scurtă. Comunicarea deschisă și sinceră poate ajuta să îi arăți cât de mult îți pasă. Sper că veți găsi o modalitate de a petrece mai mult timp împreună!