| Miriam92928 a întrebat:

Am 16 ani locuiesc cu mama și cu tatăl meu vitreg dar am mai zis asta de ceva timp am certuri destul de dese cu mama tatăl meu vitreg îi spune sa nu ma mai certe și mama nu înțelege.Ce sa fac în situația cu mama? Cum să nu mai am certuri cu ea?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa asculti de mama ta si de tata vitreg, in totalitate, ca asta este datoria ta de copil.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ai certuri cu mama pentru ca te crezi printesa si ai impresia ca totul ti se cuvine.
Pune mana si ajut-o pe mama la treburile casei. Nu mai raspunde impertinent, cu atat mai mult cu cat depinzi de ea!