| DarianaDariana17 a întrebat:

Am 16 ani, m-am mutat cu mama la părinții ei pentru că tata era violent doar ca bunica mea se baga și îi zice mereu mamei cum sa ma crească, nu sunt fata ei, nu îmi place ca se baga ea doar mami are drept asupra mea.Ce sa fac în situația asta?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti s-a raspuns deja la intrebarea asta, acum 5 zile:

https://www.tpu.ro/......amei-mele/

| DarianaDariana17 explică (pentru Violleta2022):

Nu e aceeași întrebare acum am zis ca bunica mea se baga în creșterea mea și nu o lasă pe mama sa se ocupe ea singura de mine și mie nu îmi place asta

| Violleta2022 a răspuns (pentru DarianaDariana17):

Bunica ta are perfecta dreptate sa se bage in cresterea ta, fiindca stati in casa ei, pe munca si pensia ei, deci are tot dreptul sa-ti impuna si tie si maica-tii ce vrea, atata vreme cat stati in casa ei.

| DarianaDariana17 explică (pentru Violleta2022):

Nu stam pe pensia ei pentru ca mama muncește 14 ore pe zi și oricum nu aveam unde sa mergem pentru ca tata era violent bunica este obligata sa o lase pe mama sa stea la ea pentru ca e fata ei și eu nepoata ei eu când voi avea copiii voi face totul pentru ei

| Violleta2022 a răspuns (pentru DarianaDariana17):

Chiar si asa, fii respectuoasa si tine gura inchisa, executand ceea ce bunica-ta iti spune, ca stati in casa ei.

| Cipi1212 a răspuns:

Bunica ta ar trebui să te iubească mai ales că este bunica maternă.