| DarianaDariana17 a întrebat:

Am 16 ani m-am mutat cu mama la părinți ei pentru că tata o bătea și pe ea și pe mine eu am convins-o sa plecam deși am convins-o greu tata a venit sa ma vadă dar nu vreau sa îl mai vad niciodată pentru ce ia făcut mamei mele dar mama zice ca e tata și trebuie sa ma vadă eu nu vreau sa îl vad nu merita iertat.Ce aș putea să fac în situația asta? Voi ce credeți ca trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Să nu-l iertați nicoidata un așa "tată" ăsta nu este tată și un abuzator un agresor un nenorocit care își bate joc de voi și de propia lui familie de ăsta nu vă apropiații în viața voastră nici tu nici mama ta fiindcă veți avea de suferit foarte foarte grav din cauza lui el bagă vrăjeală că "nu știa și la nervi domne a dat în voi" vrăjeală...să pună mâna pe tine și pe mama ta după să luați bătaie amândouă ăsta urmărește el să vă nenorocescă pe amândouă încă el nu șia terminat treaba cu voi doua de da asta face așa cu voi doua nu ca "suferă el după tine și mama" ăsta este vrăjeală lui...

| 1onur a răspuns:

Iertarea lui pe care i-o acordați voi vă fi șansa lui ca amândouă să măncați o bătaie de sa ma nai fie frică să mai părăsiți casa din știți ce însemnă ăsta? Dresarea mentală abuz mentală ba aduce în așa hal ca o sa va fie să mai spuneți ceva greșit de o sa aducă în așa hal să vă fie frică să mai fugiți de și o să vă aducă în halul în care când el o să țipe la voi când o să vă bată când el o să vă dea comandă voi să tăceți și să aveți capul un jos de frică când el vorbește cu voi nu cadeți în jocul lui i vrajela lui în minciunile lui că dați o șansă la un abuzator propriei sale famili nu luați în joacă așa oamenii că nu-i de glumit cu ei nu de joacă cu ei nu-l iertați că Doamne Dumnezeule ferește este în stare sa va facă și mai râu stați acolo unde stați cu mama ta și uniți-vă mama fiică nu aveți de aface cu toți Criminali care încă nu-s dați la știri Doamne Dumnezeule ferește.

| 1onur a răspuns:

Mama ta la câte bătai a luat de la el eu cred cu Adevărat că să sănătate ei nu mai are discernământul la locul lui adică la cap fiindcă dacă o bătea o agresa mereu ia nu-și da seama că viața pe care o avea cu el tatăl tau nu era una normală una sănătosă una ca o familie normală nu-l iertați că nu este om de iertat.