| Dyana45 a întrebat:

Am 16 ani mama mă crește singură cât ea e la muncă mă duce la mama ei la bunica mea îmi place să stau la bunica mea pentru că stau și cu matușa mea sora mamei care e că sora mea are 20 de ani și mă înțeleg bine cu ea însa vreau sa petrec mai mult timp cu mama.Cum o pot convinge pe mama sa petreaca mai mult timp cu mine?

3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Spune i ca ti ar face placere sa iesiti la o prajitura impreuna, cand este libera.

| Cipi1212 a răspuns:

Mama ta are servici. Trebuie să o înțelegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 16 ani si poti munci part-time, intreaba acasa pe mama ta daca poti munci part-time cu ea la munca si asa poti fi cu ea mai mult.

Daca ea e singura cu tine, cineva trebuie sa aduca banii in casa, trebuie sa intelegi asta, fa ceva pentru mama ta, ajut o cu lucruri, poate si ea are nevoie sa stea cu tine, dar daca ii arati recunostinta o poti ajuta apoi nu se simte singura in tot drumul acesta anevoios