| Melisa450 a întrebat:

Am 16 ani mie nu îmi prea place de mama eu stau mai mult cu tata și sunt mai atașată de el decât de mama pentru ca ea ma ceartă și se supara pe mine că nu fac ce zice ea dar tata mereu îmi ia apărarea fratele meu mai mare e mai atașat de mama el are 17 ani.Ce pot dă fac sa nu ma mai cert cu mama și sa nu o mai supăr?

2 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Mai faci și ce spune mama ta.

| andreierdna91 a răspuns:

Nu este o regula dar este des intalnita situatia ta (adica fata sa fie atasata de tata si baiatul de mama).
N-ai ce face in afara de a o asculta - deci nu va mai avea motiv sa te certe. Si vorbeste cu tatal tau sa poarte o discutie cu ea in care sa-i spuna sa-si schimbe modul de a interactiona cu tine. Iti poate atrage atentia asupra lucrurilor si fara cearta.