| Alexandra2024 a întrebat:

Am 16 ani parinţi mei nu mai au copii doar pe mine de asta mie îmi fac toate poftele şi sunt puţin rasfaţată şi mă iubesc mult părinţi mei dar uneori sunt ocupaţi cu munca şi vreau sa petrec mai mult timp cu ei macar cu mama pentru ca tata sta mai mult la munca.Cum pot petrece mai mult timp cu ei? Cum sa îi conving sa facem asta?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stai cu ei seara dupa ce vin de la muncă.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai mergi sambata si duminica cu ei la cumparaturi, ajuti la curatenia casei, faci treaba in casa alaturi de ei si asa petreci timp mai mult cu ei.

| gabicoo a răspuns:

Și ce-ai vrea? Să renunțe la serviciu și să deveniți muritori de foame?

| StoicAnalysis a răspuns:

Roaga-i cand au ei liber, sa merge-ti la shopping sau la un restaurant ceva. Altceva interesant de facut la varsta asta nu cred ca ti s-ar potrivi.

| Miruna333 a răspuns:

Poarta o discutie cu acestia si explica-le ca ai nevoie de ei, de timo de calitate petrecut impreuna, de atentia si de afectiunea lor.
Sa se bucura ca la varsta asta vrei sa petreci timp cu ei